Wednesday , 19 June 2024
salmon 518032 1920

9 LIHTSAT TOITU, MIS HOIAVAD SINU SÜDAME TERVIST

Kas teadsid, et südamehaigused on maailmas levinuimaks surmade põhjustajaks? Nii see on – südamepuudulikkus põhjustab igal aastal rohkem surmasid kui vähk, õnnetused, HIV või isegi sõjad. On palju riskifaktoreid, mis südamehaigust meestel ja naistel soodustavad – kõige tavalisemad neist on suitsetamine, liigne alkoholitarbimine, füüsilise tegevuse puudumine, rasvumine ja liigne suhkrutarbimine. Kuid me võime vähendada surmavate südamehaiguste riski, valides lihtsalt õigeid toite. Siin on 9 lihtsat toitu, mis hoiavad sinu südame terve ja tugeva…

NR. 1: PUDER

Kaerahelbed sinu pudrus sisaldavad palju tervislikke omega-3 rasvhappeid, folaate ja kaaliumi, mis aitavad vähendada halva kolesterooli taset sinu kehas. Et puder on väga kiudaineterikas, sobib see ideaalselt hommikusöögiks. Lisa mõned puuviljatükid ning täiuslik hommikueine ongi valmis!

NR. 2: LÕHE

Lõhes on tohutult palju omega-3 rasvahappeid, mis aitavad vererõhku madalamaks muuta ning vähendavad seega sinu riski ühel päeval tõsisesse südamehaigusesse haigestuda. Terviseeksperdid soovitavad parimate tulemuste saamiseks süüa lõhet kaks korda nädalas. Kui sa lõhet nii väga ei armasta, võid selle asendada tuunikala või sardiinidega.

NR. 3: LOOMAMAKS

Ilmselt mitte su lemmiktoit, me teame – loomamaks on eriline toit, mis suurtele massidele eriti peale ei lähe. Kuid siiski on hea mõte aeg-ajalt ka maksa süüa, sest see sisaldab palju südamele kasulikke rasvu.

NR. 4: AVOKAADO

Lisa paar avokaadoviilu oma võileibadele, salatitele või magustoitudele ning sa teed oma südamele teene! Kuidas nii? Avokaado sisaldab palju kasulikke rasvu, mis tõstavad hea kolesterooli taset sinu kehas, vähendades samal ajal halva kolesterooli taset. Ideaalne valik terve südame jaoks!

NR. 5: KREEKA PÄHKLID

Kes oleks võinud arvata, et kreeka pähklid nii kasulikud on? Kuid just nii see on, sest need sisaldavad palju omega-3 rasvhappeid, kiudaineid, E-vitamiini ja folaate – kõik need toitained võivad aidata su südamel tugevamaks ja vastupidavamaks saada.

NR. 6: OLIIVIÕLI

Kas teadsid, et mõned uuringud näitavad, et vahemeremaade meestel ja naistel on väiksem südamehaiguste oht? Kuidas nii? Sest nad kasutavad toidutegemisel oliiviõli! Vali neitsioliiviõli ning kasuta seda toiduvalmistamisel või ja taimsete õlide asemel.

NR. 7: OAD

Ubade jõud ei peitu ainult kõhugaaside tekitamises; need mõjuvad hästi ka südamele! Uuringud näitavad, et oad vähendavad väga tõhusalt kolesterooli taset, nii et kindlasti lisa need oma menüüsse nii tihti kui julged.

NR. 8: MUSTIKAD

Mustikates on väga palju antioksüdante, mis aitavad südamehaigusi ennetada. Teine hea asi mustikate puhul on see, et need on maitsvaks lisandiks pea iga roa juurde – hommikuhelbed, salatid, magustoidud…

NR. 9: ŠOKOLAAD

Oled üllatunud? Ja väga õnnelik? Kindlasti mõlemat, kuid enne kui endale šokolaadi näost sisse hakkad ajama, palume meeles pidada, et šokolaad on südamele kasulik vaid siis, kui see on õiget sorti ja mõõdukates kogustes. Uuringud on näidanud, et ainult tumedal šokolaadil on verd vedeldavad omadused, mis võivad kaitsta sinu südame tervist.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja