Uudised

8 päeva metsas kadunud olnud naine leiti üles.

Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas:

 

Täna kella 9 paiku saime telefonikõne Kuusalu vallas suvitavalt inimeselt, kes nägi oma koduhoovis jalutamas vanemat naist. Peremees kutsus naise tuppa ja kuna ta oli teadlik, et selles piirkonnas otsitakse metsa eksinud eakat naist, võttis ta kohe Ida-Harju politseijaoskonnaga ühendust. Peremees pakkus naisele süüa ja peatselt saabusid ka kiirabi ja patrull.

 

 

Esialgse vaatluse põhjal hindas kiirabi naise tervislikku seisundit rahuldavaks, kuid ta viidi siiski igaks juhuks haiglasse kontrolli. Loodame, et kõik ongi hästi ja Jevgenia saab peatselt koju.

 

Jevgeniat on otsitud alates 15. augustist, kui laekus teade tema kadumisest. Naist otsiti nii drooni ja kopteri kui ka koertega. Otsinguala oli suur ja ilmselt liikus Jevgenia ka pidevalt ringi, lootes leida iseseisvalt tagasiteed metsadest, mis on talle hästi tuttavad. Otsingutes osalesid aktiivselt ka vabatahtlikud ja me täname kõiki inimesi, käisid Jevgeniat otsimas.

 

 

See juhtum on tõeline ime, proua on olnud väga tubli, kaheksa päeva metsas vastu pidada on keeruline ka täisjõus noortel inimestel. Siinkohal aitasid kaasa ka soojad ja vihmavabad ilmad ning marjade rohkus metsas, mida proua ka sõi. On selgunud, naisel oli eelnev metsas ööbimise kogemus, kuid varem on ta metsast omal käel välja tulnud. Suheldes Jevgeniaga on selgunud ka see, et ta nägi metsa kohal tiirutanud kopterit, kuid ta jäi meeskonnale õhust märkamatuks – seljas oli tal tumesinine jope ja peas rohekas rätik.

 

Naisel polnud kaasas mobiiltelefoni, et kohe abi kutsuda. Mobiiltelefon on metsa eksimise korral abimees number üks. Paneme kõigile seenelistele, marjulistele ja ka nende lähedastele südamele, et riided peaksid kindlasti olema erksavärvilised ning inimesel, kes läheb korjama metsasaaduseid, ei ole vaja end maskeerida sarnaselt jahimeestega. Näiteks erksavärviline helkurvest särab taskulambi või kopteriprožektori valgust peegeldades nagu jõulukuusk ka pimedas ning inimest on võimalik palju kiiremini üles leida. Pikast kõndimisest väsinud ja söömata-joomata inimesel on raskem ka appi karjuda, selleks on väga hea kaasa võtta vile.

 

 

 • Ärge minge metsa üksi. Valige grupijuht, kes veendub, et kõik grupiliikmed on metsast tagasi, ja kellegi kadumise korral saab kiiresti abi kutsuda.
 • Teavitage alati lähedasi, naabreid, kuhu plaanite minna ja millal tagasi tulla.
 • Riietuge vastavalt ilmastikule ning kandke erksavärvilisi riideid.
 • Võtke kaasa laetud akuga mobiiltelefon ning pange see suletavasse taskusse või nööriga kaela, kust see kaduma ei lähe.
 • Kui eakal inimesel pole mingil põhjusel mobiiltelefoni, on lähedastel hea võimalus kinkida suurte nuppudega aparaat, harjutada koos vanaema või vanaisaga helistamist ja näidata ette, kuidas valida 112. Isegi kui inimene on kehva kuulmisega või on raskusi rääkimisega, kui on kõne tehtud, saab tema mobiiltelefoni positsioneerida.
 • Abi saate kutsuda hädaabinumbril 112. Abi kutsumiseks ei pea olema kõneaega – hädaabinumbrile helistamine on tasuta.
 • Kui telefon näitab, et levi ei ole, eemaldage telefonist SIM-kaart. Sellisel juhul otsib telefon lähimat kõneoperaatorit.
 • Võtke kaasa söögi- ja joogitagavara (näiteks vesi, kommid, küpsised).
 • Võtke kaasa taskulamp ja tikud.
 • Kui kasutate ravimeid, võtke kaasa ravimid.
 • Jätke meelde metsa sisenemise koht ning võimalusel märgistage see mõne riideriba või lindiga.
 • Kui olete väsinud või ei tunne ennast hästi, ärge liikuge metsas pikemalt ringi. Istuge lagedamale alale, siis on ka otsijatel teid kergem leida.
Jaga
Back to top button