Monday , 25 October 2021
kiss gaa1f2d9d8 640

7 põhjust, miks su libiido võib madal olla

1. Uni

Sa magad vähe. Uni on oluline selleks, et keha energiataset hoida ning nii füüsiliselt kui vaimselt puhata. Kui me vaevleme unepuuduse või unetuse käes, siis suuname energia päevastesse pingutustesse ning enese rahuldamine jääb teisejärguliseks. Keha kaotab isu vahekorra järele kui see nõuab liialt suurt pingutust. Kui aga lähed õigel ajal voodisse ja ärkad ikka väsinuna, siis tasub konsulteerida arstiga ning uurida, kas põhjus võib olla mõne vitamiini puuduses või milleski muus.

2. Vitamiinide vaegus kehas

Isegi kui sa ei ole dieedil, võib su kehas olla mõnest vitamiinist puudus ja see kahandab sinu isu vahekorra vastu. Vitamiinipuudus on väsimuse ja madala libiido üks kõige sagedasemaid põhjuseid ning seda ei tohiks tähelepanuta jätta. Üks võimalik süüdlane on rauapuudus – seda nii menstruatsiooni, raseduse kui imetamise ajal. Lisaks on enamikul inimestest D-vitamiini puudus, mistõttu tuleks manustada vastavaid toidulisandeid, mille jaoks konsulteerida toidunõustaja või arstiga.

3. Sa oled ema väikestele lastele

Laste saamine mõjub nii naise kui ka mehe libiidole ning lükkab voodis nahistamise mõneks ajaks tahaplaanile. See on täiesti normaalne ning üks osa elust aga jälgida tuleks, et intiimsuhtega õigel ajal jälle tegelema hakatakse. Kallima suudlemine ning intiimne massaaž on kaks lihtsat viisi, kuidas keha endorfiine tootma panna ning kallimast rõõmu tunda.

4. Stress

Kui oled kogu oma emotsionaalse energia töösse suunanud või muretsenud näiteks raha või perekonna pärast, siis ei mahugi vahekord päevakorda. Mis võib sel puhul aidata, on püüda leida igapäevaprobleemidele väljund mõne sportliku hobi näol. Jooga või pilates, kasvõi õhtune jalutuskäik sõbrannaga – see kõik aitab lõõgastuda ning ei lase pingeid magamistuppa kaasa võtta.

5. Mõtled liialt kaalulangetamise peale

Normaalkaalus püsimine aitab säilitada ka paremat sugutungi aga äärmuslikud dieedid ja nälg tõmbavad sellele hoopis kriipsu peale. Toitainete vaegus kehas on kurnav ning imeb meid energiast tühjaks, mistõttu tuleb toidulaud hoida rikkalik ning tasakaalustatud. Ka kehaline treening on oluline – mõõdukas sport tõstab vahekorra isu, trenniga liialdamisel on aga vastupidine efekt. Samuti ei tule kasuks spordiga mitte tegelemine.

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 15 at 16.08.13

10 märki, et su mees on sulle truu

Tuleb meeles pidada, et inimesed on erinevad ja petetakse väga erinevatel põhjustel. Isegi kui su …

hand ga5e5eb555 640

Viis soovitust psühholoogidelt, mida suhtes järgida

„Naised kogevad vägivalda sagedamini, samas on meestel nende kohta levinud stereotüüpide tõttu väärkohtlemisest rääkida raskem …

couple g6b71fdbb4 640

Kuidas muuta paarisuhte energiat harmoonilisemaks?

Muuda oma paarisuhte energia harmoonilisemaks. Siin on 10 päeva väljakutse! Tänulikkus – öelge üksteisele, mille …

fashion g71e9a56ae 640

Kuidas olla naine, keda kõik mehed ihaldavad?

Kõik naised tahavad seltskonnas välja paista. Just nüüd on sinu ees need asjad, mida teha, …