Huvitavat

7 märki, et su partner valetab sulle.

Siin on šokeeriv fakt: me kõik valetame. Vähemalt aeg-ajalt. Kuid valetamine võib osutuda tõsiseks probleemiks suhtes ja selle üldse kiiresti lõpetada. Kuidas sa saad siis kindel olla, kas su partner valetab sulle? Siin on 7 olulist märki …

Miks partnerid üldse valetavad?

Enne kui me vaatame neid 7 märki, siis peame aru saama, miks partnerid üldse valetavad. Asjatundjad on reastanud järgmised 8 kõige levinumat põhjust:

Et vältida konflikte
Et näidata end heas või paremas valguses kui nad tegelikult on
Et vältida eemaletõukamist abikaasade poolt
Et kontrollida keerulist olukorda
Et vältida piinlikkust
Et kaitsta kellegi teise tundeid
Et vältida oma ebaratsionaalse käitumise tagajärgi
Et vältida elumuutuseid

1. märk: Kummaline käitumine
Ja mida täpsemalt on kummaline? Põhimõtteliselt kõik ebatavaline. Kui su partner hakkab äkitselt rohkem väljas käima, võib see olla märk, et midagi on muutunud tema tunnetes teie suhte vastu. Või kui ta hakkab järsku rohkem tähelepanu pöörama oma välimusele. Või kui tal ühel hetkel puudub huvi seksi vastu. Kuid ära tee viga, mõeldes, et see on kindel märk valetamisest; tegemist võib olla lihtsalt isikliku probleemiga või muutusega elus, nii et suhtu sellesse ettevaatlikult ja räägi temaga enne, kui teed mingeid järeldusi.

2. märk: Tema sõnad ütlevad üht, kuid kehakeel teist
Hea uudis on see, et tõenäoliselt tunned sa oma partnerit paremini kui keegi teine, nii et sa peaksid aru saama tema kehakeele vihjetest. Tavalised märgid on rahutud käed, sügamine või silmside vältimine. Kuid taas, partneri kummaline kehakeel võib tähendada paljusid asju, mitte ainult valetamist, nii et uuri olukorda enne, kui asud tegudele.
3. märk: Kaitsev käitumine
Kui su partner on pidevalt kaitsepositsioonil kõige suhtes, mida sa ütled, siis see võib olla ka märk valetamisest. Liigselt kaitsev olek on loomulik mehhanism olukordades, kui midagi on reaalselt kaitsta vaja.

4. märk: Ründav käitumine
Sa tead, mida spordispetsialistid sageli ütlevad: Parim kaitse on rünnak! Nii et kui su partner ründab sind, siis võib ta seda teha millegi varjamiseks. Kas see tähendab valetamist või hoopis midagi muud, see on sinu välja uurida. Kuid tee see ettevaatlikult, sest seljatagant ründamine ei too tõenäoliselt häid tulemusi.

5. märk: Märkused „Ma ei saa aru, mida sa mõtled“
Sellised märkused on mõnikord märk lihtsast tõelisest segadusest, kuid mõnikord on tegemist märgiga, et su partner venitab ajaga, et lugu korralikult välja mõelda. Veel mõned näited: „Millest sa räägid?“, „kas sa oled kindel, et see olin mina?“, „su jutus pole mingit mõtet, kallis“.
6. märk: Nad venitavad liiga palju vastamisega
Siin on tõde: Tõde ei vaja palju aega. Kui sa räägid südamest, siis sul pole vaja aega mõtlemiseks ja sõnade hoolikaks valimiseks. Kuid valetamiseks on sul seda kõike vaja. Loomulikult võib vastamisega venitamine olla lihtsalt väsimusest või olla inimesele omane, kuid see väärib edasist uurimist, eriti kui juba kahtlustate, et midagi on viltu.

7. märk: Nende sotsiaalmeedia räägib teist juttu
Me elame sotsiaalmeedia ajastul ja sotsiaalmeedia postitused ütlevad meile palju isiku kohta. Kui sinu partner väidab, et ta rabab tööd teha kogu päeva, kuid tema Facebook on täis tähtsusetuid postitusi, märkusi ja vestlusi, siis see on kindel märk tema valetamisest.

Kokkuvõte: Kuidas reageerida, kui märkate ülaltoodud vihjeid oma partneri kohta

Kui te märkate ainult mõnda neist ja harva, siis tõenäoliselt ei tähenda see midagi. Nagu me juba mainisime, siis need märgid võivad tähendada ka midagi muud kui valetamist: isiklikud raskused, ebameeldivate asjade tegelemine elus, väsimus jne. Kuid kui te märkate mitmeid selliseid märke oma partneri juures, siis on aeg tegutseda!
Enne süüdistuste tegemist ole kindel, et tead millest sa räägid ja et sul on nende valetamise kohta tuua reaalsed näited. Ja kui te räägite nendega valetamisest, siis püüa olla rahulik ja konstruktiivne. Sinu eesmärk on päästa oma suhe, eks?

Jaga
Back to top button