Sunday , 24 October 2021
Screenshot 2021 10 13 at 14.39.16

57-aastast Andres Kentsi süüdistatakse nelja alla 10-aastase lapse seksuaalses väärkohtlemises

Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 57-aastast Andres Kentsi nelja alla 10-aastase lapse seksuaalses väärkohtlemises.

Eeluurimisega kogutud andmetel kasutas mees ohvrite väärkohtlemiseks ära nii oma lähi- kui ka perekondlikke suhteid, aga ka tööalaseid kokkupuuteid lastega, vahendab BNS.

Kriminaalmenetlust juhtinud ringkonnaprokuröri Leelet Kivioja sõnul tuvastati uurimisega neli mehe ohvrit, kelle vanused jäid vahemikku 2-7 eluaastat.

“Andres kasutas ohvrite leidmiseks nii oma lähi- kui ka perekondlikke suhteid, aga ka laiemalt tutvusringkonda. Kehvematest sotsiaalmajanduslikest ja probleemsetest peredest pärit lastega ehitas mees pikema aja jooksul üles usaldusväärse suhte, mistõttu oli tal võimalik veeta lastega koos aega ilma teiste täiskasvanute järelevalveta. Süüdistuse järgi seksuaalselt väärkohtles mees mitut kannatanut aastate jooksul nii enda kui ka kannatanute kodudes, aga ka oma töökohtades. Nimelt tuvastasime uurimisega ka kaks ohvrit, keda Andres katsus intiimpiirkondadest lasteaedades, kus ta erinevatel ajaperioodidel töötas.”

Kivioja sõnul nähtub kriminaalasja materjalidest, et süüdistatav tegutses aastakümneid ning tal oli välja kujunenud käitumismuster ohvrite leidmiseks ja usalduse loomiseks. “Tema kodus on aastate jooksul käinud ja ka elanud alaealisi poisse, kuid mitme kannatanu suhtes toime pandud teod on tänaseks karistusseadustiku järgi aegunud,” ütles prokurör.

Politsei ja prokuratuur alustasid kriminaalmenetlust ühe tähelepaneliku kõrvalseisja vihje peale. “Tunnustame seda inimest, kes lõpuks otsustas politseiga jagada oma kahtlusi, mis olid aastate jooksul silma jäänud mitmetele süüdistatava ümber olnud inimestele,” lisas Kivioja.

Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitsegrupp pidas Tallinna vanalinna hariduskolleegiumis (VHK) kojamehena töötanud Andres Kentsi kinni aprilli keskel.

Igal aastal jõuab politseisse ligi 500 laste seksuaalse väärkohtlemise juhtumit, kuid see võib olla vaid kümnendik kõigist sellistest kuritegudest. “Laste seksuaalne väärkohtlemine on väga peidetud kuriteoliik. Sageli tulevad kuriteod ilmsiks alles aastaid hiljem, kuna lapsed ei pruugi kohe aru saada, et nendega käitutakse valesti. Kahjuks on see nende elu vältimatu osa. On väga tähtis, et info, ka aastatetaguste sündmuste kohta, jõuaks politseini. See võib aidata praeguseid ohvreid ning hoida ära võimalikke uusi kannatanuid,” rääkis Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude ja lastekaitse grupi juhtivuurija Reimo Raivet.

Mehele esitati süüdistus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb alla 10-aastaste kannatanute suhtes toimepandud tahtevastast muu sugulise iseloomuga tegu. Peale mehe kinnipidamist tänavu aprillis taotles prokuratuur mehe vahistamist eeluurimise ajaks, kus ta viibib tänaseni.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 16.03.56

Politsei tabas ööpäevaga 37 joobes sõidukijuhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 37 joobes juhti. Tabatud juhtidest kahel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, …

Screenshot 2021 10 24 at 13.47.12

Meeleavaldus sundis EKRE poliitiku erakonnast lahkuma

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE)  liige, vandeadvokaat Urmas Simon teatas pühapäeval sotsiaalmeedias, et lahkus erakonnast, kirjutab …

Screenshot 2021 10 24 at 13.41.58

Toidukohad koguvad haiglapersonalile kohvi ja šokolaadi

Tallinnas Vabaduse väljakul laupäeval toimunud meeleavalduselt sai alguse aktsioon, kui Facebooki grupis kogutud 500 euro …

Screenshot 2021 10 24 at 13.38.01

Kaamos: energiasäästlikkust peaks nägema keskkonnahoiuna

Kaamos Energy tegevjuhi Mihkel Looritsa sõnul ei peaks energiasäästlikkust nägema vaid kulude minimaliseerimisena, aga ka …