Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaccine gc604b4aee 640

54 positiivset tulemust saadi koolides kiirtestidega, ütleb Kersna

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnas «Aktuaalsele kaamerale», et kiirtestimise esimene päev koolides läks ladusalt ning küsitletud koolides tuvastati esmaspäeval 54 koroonapositiivset.

Kersna sõnul läks testimine täna oodatust ladusamalt. Kuigi oli kuulda kriitikat, et igalepoole testid ei jõudnudki, siis Kersna sõnul saadeti testid kõikidesse koolidesse: «Me viisime koolidesse teste ka nädalavahetusel. Ja kui kooli kontakt ütles, et kedagi ei olnud nädalavahetusel teste vastu võtmas, siis need läksid lähimasse pakiautomaati. Ju siis need koolid ei ole pakiautomaadist veel oma teste ära võtnud».

«Helistasime 54 koolijuhile üle Eesti ja sellise lühikese kiire uuringu tulemus ütleb seda, et 70 protsenti nendest koolidest tegid täna testi ja 54 positiivset tulemust näitasid kiirtestid kokku.»

Küsimusele, et kas koolid saavad ise otsustada, kuidas testidega käituda, vastas minister, et koolijuhtide ühenduse juhatuse otsus oli, et neil võiks säilida paindlikkus, otsustamaks, et kes teevad teste kodus, kes koolis.

Loe edasi SIIT

Allikas Postimees.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!