Teisipäev , 5 detsember 2023
Erakorralised uudised
sleep mask 5381841 1920

5 üllatavat tegurit, kuidas madrats mõjutab und

Vaatamata sellele, et magame ligi kolmandiku oma elust maha, ei ole paljud meist mõelnud kuigi tihti sellele, kui oluline on õige ja tervislik magamisase. Kas teadsite, et madratsid mõjutavad meie und ja tervist? Ja me ei räägi siin pelgalt madratsi “mugavusest”.

Uus madrats võib kahandada stressi
Väikeses 2009. aastal tehtud uuringus magasid 59 tervet meest ja naist 28 järjestikust ööd oma tavapärastel madratsitel, seejärel 28 ööd uutel keskmise tugevusega madratsitel. Neil paluti hiljem hinnata oma stressitaset – muremõtteid, närvilisust, ärrituvust, peavalusid jms. Uued madratsid aitasid uuringu tulemuste põhjal kaasa stressi olulisele vähenemisele, mis võib olla tingitud sellest, et une kvaliteet paranes ja vana madratsiga seotud ebamugavused vähenesid.

Madratsiallergia – jah, see on võimalik
Mikroskoopilised olendid nimega tolmulestad toituvad surnud naharakkudest, mida me pidevalt kehast eraldame – nii naharakud kui ka tolmulestad, kes neid söövad, asuvad teie voodis. Kuid kas olete kursis, et miljonid inimesed on tolmulestadele allergilised? Nende hulgas võite olla ka teie. Voodipesu pesemine kuuma veega võib olla abiks, samuti aitab ka allergiavaba madratsikate.

Madratsi pehmus on väga subjektiivne mõiste
Tegelikult ei ole kindlat teadmist selle kohta, et milline madrats on pehme ja milline on “tugev”. Suurema kaaluga täiskasvanu võib hinnata madratsi liiga pehmeks, samas kui kõhna nooruki jaoks on see selgelt kõva. Niisiis ei ole erilisi tõendeid selle kohta, milline “tugevusaste” on hea une jaoks kõige parem. Selle otsuse peate tegema endast ja oma eelistustest lähtuvalt.

Magamistoast töömõtted välja!
Une-eksperdid on ühel nõul selles, et magamistuba võiks jääda ainult une ja kallimaga kvaliteetaja nautimiseks. Võttes voodisse kaasa sülearvuti ja tegeledes enne magamaminekut tööasjadega, võite rikkuda une terveks ööks. Seega – elektroonika teie madratsiga kokku ei sobi.

Visklete ja pöörlete terve öö? Võib-olla ongi aeg uue madratsi jaoks!
Rahutu uni võib olla märgiks, et midagi on teie madratsiga valesti. Kui te ei maga niivõrd hästi kui varem, siis üks põhjus võib tõesti olla madratsi vananemine.’

allikas: saladused.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Neitsi (23. august – 22. september) Täna on sinu jaoks hea päev, et keskenduda oma

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 6 detsember 2023

Kalade tähemärk on sel päeval erilise õnne all, mis kestab terve nädala. Neptuuni retrograadi lõppemine

error: Sisu on kaitstud!