-0.5 C
Tallinn
Pühapäev 5. veebruar 2023
Uudised30 aasta suurim toidukorvi hinna tõus

30 aasta suurim toidukorvi hinna tõus

Toidu kallinemise ja eluasemekulude suurenemise tõttu peaks statistika järgi juba mitmekümnel tuhandel Eesti perel raha otsas olema ja nälg näpistama. Keskklass peab veel tarbimispidu säästude abil ja võlgu elades.

Seisan naisega kaupluse juustuleti ees. „Mine hulluks, need hinnad tõusevad ju iga päev!“ väljendab naine ahastust. Mäletan, et mõni aasta tagasi saatis ta mind poodi õpetusega: „Kui juustul on kilo hind alla nelja euro, siis on juba päris hea hind. Võta ära.“ Praegu jääb vaid paaril sooduspakkumisel kilo hind napilt alla kaheksa euro. Nende hinnasiltide kohal on riiul juba tühi.

Poed ongi hakanud hindu üle vaatama mitu korda tihedamini, peaaegu iga päev. Coopi Eesti haru ostudirektor Oliver Rist ütleb, et kui koroonaajal ja enne sõda eelsel ajal muudeti toidukaupluses hindu korra nädalas ja kõige rohkem 200 tootel, siis tootjate ja hankijate ootamatu hinnasurve on pannud nad hindu muutma kuni neli korda nädalas ja 300–400 tootel. Toiduhindade kiire tõus mõjutab vältimatult meie kõigi rahakotti ja elu.

Loe edasi SIIT

Allikas. arileht.delfi

Veel artikleid