Categories: Tervis

30 000 naist kaebavad, et nende menstruatsioon on muutunud koroonavaktsiini tagajärjel ebaregulaarseks või valulikuks.

Suurbritannias on alustatud uurimist, kuna 30 000 naist kaebavad, et nende menstruatsioon on muutunud koroonavaktsiini tagajärjel ebaregulaarseks või valulikuks.

Probleemid on seotud Pfizeri, AstraZeneca ja Moderna koroonavaktsiinidega. Kaebustest pole välja tulnud probleeme viljakusega, vahendab Daily Mail.Praegu pole veel ametlikult tunnistatud seost vaktsiinide ja menstruatsioonihäirete vahel, aga seda uuritakse. Samas on võimalik, et koroonavaktsiin käivitab organismis immuunreaktsiooni, mis mõjutab menstruaaltsüklit.

Arvatakse ka seda, et 30 000 on vaid jäämäe tipp ning probleeme on tegelikkuses palju enamatel naistel. Seos vaktsiini ja menstruaaltsükli häirete vahel on vaja välja selgitada, sest paljud naised lähtuvad menstruaaltsüklist, et planeerida rasestumist või sellest hoiduda.

Ühtlasi uuritakse kaebusi, mis on seotud ootamatute vaginaalsete verejooksudega pärast vaktsineerimist. Samas rõhutatakse, et valdaval enamusel naistest probleemid menstruaaltsükliga kaovad mõne aja möödudes.

Probleeme menstruaaltsükliga on tuvastatud ka neil naistel, kes on põdenud koroonat. Samas pole veel leitud tõendeid selle kohta, et vaktsiin mõjutaks viljakust või võimet lapsi saada.

Praegu uuritakse ka võimalikku seost vaktsiinide ja nurisünnituste vahel.

30,000 women have reported period disruption after getting a Covid jab

Issues including painful periods and irregular menstrual cycles were reported Most women who experienced them said their cycles quickly returned to normal Period issues were noted after receiving Pfizer, AstraZeneca and Moderna jabs Have your periods been affected by the Covid jab?

Allikias. Eestinen.fi

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

7 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

8 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

8 hours ago