Uudised

3 sammu selleks, et hoiaksime ära meie riigis koroonaviiruse leviku kasvu.

3 sammu selleks, et hoiaksime ära meie riigis koroonaviiruse leviku kasvu. Valitsuse arutelu hetkeolukorra ja väljavaadete üle, mille pidasime täna üheskoos teadusnõukogu ja Terviseametiga, viis meid järgmiste otsusteni:

 

 

1️⃣Viimase nädala statistika viidab ohule, et koroonaviirus võib üle Eesti kiiresti levima hakata. Selle ohu ärahoidmiseks on kriitilised eelkõige need tegevused, mida võtame ette paaril eelseisval nädalal.

Kõige suurema mõjuga on see, mida iga Eestimaa elanik ja külaline teeb selleks, et koroonaviirusesse mitte nakatuda ega seda levitada.

 

 

 

Valitsus tegutseb lähtuvalt varem väljatöötatud strateegiast, mille keskmes on meie inimeste tervis ja nakkuse leviku võimalikult kiire lokaalne piiramine. Praeguses olukorras on oluline, et me järgiksime juba olemasolevaid reegleid ja soovitusi, mitte looksime juurde uusi ja karmimaid.

2️⃣Tartus ja Tartumaal on kasvamas koroonaviiruse kolded. Selleks, et viiruse levik ei kasvaks enam ei siin ega mujal Eestis, otsustasime:
• Toetada Politsei- ja Piirivalveameti poolt maakonnas alkoholimüügi piiramist. Alkoholi müümist piiratakse toitlustus- ja meelelahutusasutustes ajavahemikus 23.00-10.00 alates homsest, 7. augustist. Piirangu asjakohasust hinnatakse 2 nädala pärast ning kui piirangut ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

 

 

• Teha Tartu linnavalitsusele ettepaneku pöörduda 2+2 reegli taaskehtestamiseks Terviseameti poole. Üleriigiliselt oleks taoline inimeste liikumise piiramine praegu ennatlik.3️⃣Selleks, et hoida koroonaviiruse levikut Eestis kontrolli all, otsustasime võtta käsile järgmist:
• Lähinädalatel saavad Tallinna Sadama A ja D terminalides ning lennujaamas Eestisse saabujad teha koroonaviiruse testi. Testimine oleks vabatahtlik ja tasuta.
• Töötame läbi võimalused teha tõhusamat järelevalvet eneseisolatsiooni kohustusega inimeste üle, sealhulgas andmekogude abil.

 

 

• Järgmiseks neljapäevaks töötame läbi võimalused rakendada kohustuslikku testimist kõigile inimestele, sealhulgas Eesti elanikele, kes tulevad meile riikidest, kus viiruse levik on kõrge.ℹ️Täpsemalt otsustest Tartumaa osas: www.valitsus.ee/…/valitsus-toetab-alkoholimuugi-piiramist-t….

 

Jaga
Back to top button