Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
F Politsei 2

22.06 Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 73 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 46 varavastast kuritegu, sealhulgas 36 vargust. Juhtimiselt kõrvaldati 10 joobes sõidukijuhti.

Ööpäeva jooksul tuli üle piiri Eestisse 139 Ukraina kodanikku, kellest 75 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

 1. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Laevastiku tänava kortermajas lõi 21-aastane mees 20-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

 

 1. juunil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval lõi 45-aastane mees alaealist.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

 

Tartumaa

 

Vargused

 1. juunil teatati politseile, et Tartu linnas Tiigi tänavalt varastati aia külge lukustatud sinist värvi jalgratas Trek 3900. Vargusega tekitatud kahju on 300 eurot.

 

 1. juunil teatati politseile, et Tartu linnas Vaksali tänavalt varastati lukustatud tõukeratas Ducati Pro Evo 2. Vargusega tekitatud kahju on 599 eurot.

 

Kelmus

 1. juunil pöördus politseisse 80-aastane mees, kes sai kõne end politseiametnikuna esitlenud inimeselt. Väidetav politseinik ütles mehele, et tema SEB pangakontole tahetakse sisse minna ja tegevuse peataiseks ühendati ta pangatöötajaga. Mees ütles telefoni teel enda ID-kaardi andmed ja pangatunnused. Hiljem avastas mees, et tema pangakontolt on tema teadmata kantud võõrastele kontodele 1748 eurot.

 

Arvutikelmus

 1. juunil pöördus politseisse 24-aastane naine, kes pani Facebook Marketplace’i müüki turvatooli. Temaga võttis ühendust ostja, kes saatis talle Omniva lingi paki saatmiseks. Naine avas kullerteenuse lingi ja sisestas lehel nõutud andmed. Hiljem avastas ta, et tema pangakontolt on tema teadmata tehtud võõrastele kontodele ülekandeid summas 760 eurot.

 

Valgamaa

 

Omavoliline sissetung

 1. juunil sai politsei teate, et Otepää vallas on sisse murtud elumajja ja kõrvalhoonesse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargus

 1. juunil teatati politseile, et Otepää vallas varastati lukustamata töökojast tööriistu. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot.

 

Võrumaa

 

Kehaline väärkohtlemine

 1. juunil teatati politseile, et Võru linnas Kalda tänaval ründas 18-aastane mees 16-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Venemaa ja ühel Moldova kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Ähvardamine

 1. juunil sai politsei teate, et Narvas ähvardas 44-aastane mees enda elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Vargused

 1. juunil teatati politseile, et Ahtmes asuva kaupluse eest varastati lukustatud elektriline tõukeratas. Vargusega tekitatud kahju on 500 eurot. Vargusjuhtumi täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

 1. juunil sai politsei teate, et Narva-Jõesuus Kudrukülast varastati vaba juurdepääsu teel mobiiltelefon ja tahvelarvuti. Vargusega tekitatud kahju on 400 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Lääne-Virumaa

 

Vargus

 1. juunil sai politsei teate, et Rakveres Lennuki tänaval asuvast kortermaja trepikojast varastati vaba juurdepääsu teel elektriline tõukeratas koos laadijaga. Vargusega tekitatud kahju on 730 eurot. Vargusjuhtumi täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Piiriturvalisus

 1. juunil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise neljal Venemaa, kahel Ukraina ja Moldova ning ühel Gruusia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Nii enne- kui õigeaegselt sündinud laste oluline riskitegur insuldi kujunemisel on ema rasedusaegne kuse-suguteede põletik

Kuigi insult loote- ja vastsündinueas on harv, esineb seda sagedamini kui üldiselt arvatakse. Tartu Ülikoolis

minuaeg.com uudised

Välisminister Tsahkna alustab Genfis Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat

Täna, 27. veebruaril viibib välisminister Margus Tsahkna visiidil Genfis, kus esineb sõnavõtuga ÜRO Inimõiguste Nõukogu

error: Sisu on kaitstud!