Erakorralised uudised
F Politsei 2

18.01 Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 86 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 52 varavastast kuritegu, sealhulgas 35 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 21.

Juhtus 5 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 5 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 10 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Üle piiri Eestisse tuli 48 Ukraina kodanikku, kellest 24 teatas, et plaanib Eestisse jääda.  

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

17. jaanuaril teatati, et Mustamäel Akadeemia teel ründas 41-aastane mees oma abikaasat. Konflikti juures viibis ka alaealine laps. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.  

17. jaanuaril teatati, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval korteris lõi 35-aastane naine noaga talle tuttavat 45-aastast meest. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused, õnneks ei olnud need tõsised. Politseinikud pidasid naise kinni.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

17. jaanuaril teatati, et Maardus tekkis ühise alkoholitarvitamise käigus füüsiline konflikt 54-aastase naise ja 26-aastase mehe vahel. Politsei ja kiirabi saabudes rahunesid osapooled maha.

17. jaanuaril teatati, et Saue vallas tekkis konflikt naabrite vahel, mille käigus löödi 45-aastast meest.

Piiriturvalisus

17. jaanuaril viisid Põhja prefektuuri ametnikud läbi illegaalimenetluse 1988. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes, kelle tööandjana võimaldas oma ärihuvides Eestis ajutiselt viibivatel välismaalastel töötamist ilma lühiajalise töötamise registreeringuta. Mees viibis Eestis pikaajalise viisa alusel. Mehe suhtes algatati väärteomenetlus, mille raames kiirmenetluse otsusega määrati rahatrahv 600 eurot ning tema pikaajaline viisa tunnistati kehtetuks. Mehele koostati koheselt sundtäidetav ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati Schengeni sissesõidukeeld viieks aastaks.

17. jaanuaril viis Põhja prefektuuri teabegrupi ametnik läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodaniku suhtes, kes pöördus PPA Pinna teenindusse uue viisa taotluseks, kuid sai keelduva otsuse. Mees viibis Eestis viis päeva seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 10 päeva jooksul ning kohaldati sissesõidukeeldu kolm kuud. 

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus

13. jaanuari hommikul avastati, et Mustvees Pihkva tänava parklasse seisma jäetud sõiduki kütusepaagi kork on ära lõhutud ning paagist varastati 398 liitrit kütust. Kahju on 696 eurot.

Tartumaa

Kelmus

Politseile laekus teade, et 41-aastane Tartu mees leidis Facebooki müügikeskkonnast endale mobiiltelefoni iPhone 14 hinnaga 980 eurot. Mees kandis esialgu müüjale poole ostuhinnast ning jäi siis telefoni ootama. Tänaseni ei ole telefon aga meheni jõudnud. Tagasi ei ole ta saanud ka makstud summat. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei nüüd kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Omastamine

Politsei poole pöördus Valgas elav naine, kes oli 16. jaanuaril unustanud oma rahakoti kohalikku kauplusesse. Mõni tund hiljem ootamatuste vältimiseks pangakaarti sulgema minnes avastas naine, et arveldusarvelt on juba 180 eurot välja võetud. Rahakoti ja raha omastamisega naisele tekitatud kahju on 230 eurot.

Viljandimaa

Omastamine

Politseile laekus teade, et üks Viljandimaa mees sai kohalikus autoremonditöökojas petta. Nimelt viis mees oma sõiduauto remonti ning kui ta selle tagasi sai, siis avastas, et sõidukilt on ära võetud mitu varuosa ning vaatamata korduvale küsimisele ei ole ta neid seni taga saanud. Mehele tekitatud kahju on 708 eurot.

Piiriturvalisus

17. jaanuaril tõkestati Koidula piiripunktis riiki sisenemine Venemaa kodanikul, kel puudus seaduslik alus Schengeni territooriumile sisenemiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

17. jaanuaril avastasid piirivalvurid, et Koidula piiripunkti saabunud Eesti Vabariigi määratlemata kodakondsusega mehe pass on kehtetu. Mehele selgitati, et piiriületuseks peab ta omama kehtivat reisidokumenti. Kuivõrd mehel seda aga ei olnud, saadeti ta piirilt tagasi.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

17. jaanuaril teatati politseile, et Narvas 26.Juuli tänaval lõi seni tuvastamata isik 40-aastast meest ja 37-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

17. jaanuaril tuvastati Narva-1 piiripunktis viisaeeskirja rikkumine ühel Venemaa Föderatsiooni kodanikul. Mehele määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikide territooriumile.

17. jaanuaril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine seitsmel Ukraina, kahel Venemaa ja Moldova ning ühel Usbekistani kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus

17. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 27. detsember kuni 16. jaanuar varastati Paides kortermaja trepikojast maastikujalgratas. Vargusega tekitatud kahju on 600 eurot.

Raplamaa

Kelmus

17. jaanuaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 6. jaanuaril ostis 23-aastane naine internetis mehelt mobiiltelefoni iPhone. Naine tegi telefoni eest osamakse, kuid ostetud telefoni ta ei saanud ega ole saanud ka tasutud osamakset tagasi. Tekitatud rahaline kahju on pea 400 eurot.

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada