0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
Huvitavat15 asja, mida kunagi ei tohiks osta kasutatuna.

15 asja, mida kunagi ei tohiks osta kasutatuna.

Jah, teame ju kõik, et kasutatud asjade ostmine on suurepärane võimalus veidi raha säästa ja vahel saab sel viisil aidata kaasa ka keskkonna säilitamisele. Siiski ei tohiks teatud asju kasutatuna osta, kuna need võivad suurel määral ohustada teie ja teie perekonna tervist ning heaolu.

1: Rehvid

Rehvid kestavad kasutatuna ostes parimal juhul vaid paar aastat, samuti ei ole teada, mida need endise omaniku käe all üle on pidanud elama. Need kujutavad tõsist ohtu teie turvalisusele, seega palun ärge olge rehve ostes ihned, kokku lepitud?

2: Laste autoistmed

Kasutatud lasteistme ostuga kaasneb probleem, et te ei tea, kas see on sattunud autoõnnetusse. Kui see tõesti nii on, ei ole seda enam ohutu kasutada, ja te ei saa ju iial kindel olla, kas müüja räägib tõtt, eksole? Hea küll, ehk võib seda kasutatuna osta juhul, kui müüjaks on teie pereliige või lähedane sõber.

3: Ujumisriided

Te ei ostaks ju kasutatud aluspesu, ega ju? Samaasi kehtib ka ujumisriiete puhul ‒ need on olnud liiga kaua kokkupuutes teise inimese kõige privaatsemate kehaosadega, seega võiks tunduda imelik neid ise selga panna, isegi juhul, kui neid mitu korda pesete ja desinfitseerite.

4: Madratsid

Madratsid on suurepärane koht, kus kõiksugused mikroobid paljuneda saavad ‒ seda isegi juhul, kui te madratsit korrapäraselt puhastate. Kuid seda kasutatuna ostes te isegi ei tea, kas selle eest ka eelnevalt hoolitseti, seda puhastati jne. Loomulikult on uue madratsi ostmine kallis lõbu, kuid see on lihtsalt üks neist asjadest, mida loetakse hea hügieeni aluseks.

5: Kingad

Selle punktiga seoses lähme kohe asja juurde: kasutatud kingad haisevad ja on tulvil erinevatest mikroobidest, nii et need ei vääri ostmist ka juhul, kui need on väga odavad. Ning uued kingad ei ole ju nii hirmus kallid, et võiksite kasutatud jalavarje ostes terve varanduse kokku hoida.

6: Keedunõud

Keedunõud peaksid tervislikel põhjustel olema piinlikult puhtad, seega ärge lihtsalt ostke kasutatud potte-panne, kui te müüjat 100% ei usalda.

7: Kosmeetika

Kasutatud kosmeetika võib tekitada probleeme kahel põhjusel: see on olnud kokkupuutes kellegi teise nahaga ja kes teab, milliste kehaosadega veel, ning avatud kosmeetikatooted (ükskõik, kas need on karbi, pudeli või kilepakendi kujul) võivad lõpuks rikneda ja tegelikult lähevadki need mingil hetkel kõik halvaks.

8: Pehmed mänguasjad

Pehmed mänguasjad on paljude mikroobide paljunemiseks lausa paradiis, samuti ei ole neid tihti võimalik masinas pesta, seega ei saa neid perfektselt puhastada. Ning need on otseses ja pidevas kontaktis teie kõige pisematega ‒ juba see tõsiasi iseenesest peaks teid ettevaatlikkusele manitsema.

9: Mütsid

Talvemütsid, nokamütsid ja muud sarnased rõivaesemed, mida me kanname peas, ning pea on üks keha piirkondadest, mis kõige rohkem higistab, seega on ka peakatted tulvil erinevatest ebahügieenilistest mikroobidest. Samuti on need väga odavad, seega ei ole ju mõtet säästa vaid mõni euro, kui riskite peatäide saamisega, kas pole?

10: Lutipudelid

Beebidel on nõrgem immuunsüsteem, seega vältige nende vajaduseta ohustamist. Joomine kasutatud pudelist kvalifitseerub kindlasti ebavajaliku ohuna!

11: Mootorratta- ja jalgrattakiivrid

Sarnaselt autoistmetega ei toimi kiivrid pärast õnnetuse läbielamist enam nii nagu vaja, kuna nende struktuurne terviklikkus ei pruugi olla enam nõuetekohane. Ja kiivri kandmisel ei ole ju enam mõtet, kui see ei kaitse teid tõsiste kehavigastuste eest!?

12: Tarkvara

Kaasaegse tarkvaraga kaasneb tavaliselt asjaolu, et see tuleb üldjuhul veebis registreerida, seega ei toimi see enam pärast seda, kui seda on juba kord kasutatud.

13: Tolmuimejad

Tolmuimeja on kodumajapidamises üks enim kasutatav seade, seega kulub see kiiresti. Lisaks on rikete korral tehtavad parandustööd tavaliselt enam-vähem sama kallid kui uue, järgmise põlvkonna tolmuimeja ostmine, niisiis ei ole see lihtsalt seda riski väärt. Leidke veebist hea pakkumine ja andke endale võimalus nautida kodu puhastamist uue tolmuimejaga.
14: Mullivannid

Te ei usu, kui palju mustust ja mikroobe on kõikjal vannides. Neid lihtsalt ei puhastata tavaliselt piisavalt, et need oleksid täiesti ohutud, seega parem nautige vannimõnusid oma tavalises vanas vannis, kui te ei saa endale lubada uue mullivanni ostmist.

15: Täiskasvanute mänguasjad

Me ei pea ju seda lahti seletama hakkama, ega ju? Täiskasvanute mänguasjad käivad kohtades, kuhu te ise ei tahaks minna, niisiis ärge isegi mõelge sellele.

Veel artikleid