Erakorralised uudised
politsei

14.03 Politsei- ja piirivalveameti ööpäevainfo

Möödunud nädalavahetusel registreeriti politsei- ja piirivalveametis 80 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 42 varavastast kuritegu, sealhulgas 25 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 17.

Juhtimiselt kõrvaldati 7 joobetunnustega sõidukijuhti.

Eestisse tuli 43 Ukraina kodanikku, kellest 19 teatas, et plaanib esialgu Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR 

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

13. märtsil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval lõi 48-aastane mees 53-aastast meest. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Vargus

13. märtsil teatati, et Haabrestis Järveotsa teel varastati parkivast sõidukist ehitustööriistad. Kahju on kokku 4000 eurot.

Kelmused

13. märtsil pöördus politsei poole 66-aastane mees, kellele oli väidetavalt helistanud panga esindaja. Mehele väideti, et tema pangakonto on nakatunud viirusega ja selle takistamiseks paluti tal alla laadida rakendus AnyDesk. Samuti pidi mees kinnitama erinevaid tegevusi oma PIN-koodidega. Kelmusega tekitatud kahju on 3930 eurot.

13. märtsil pöördus politsei poole 42-aastane naine, kellele oli väidetavalt helistanud politseinik. Naisele väideti, et keegi soovib volikirja alusel võtta laenu ning selle takistamiseks paluti tal alla laadida rakendus KoronaPay ja kinnitada tehingud PIN-koodidega. Ka pidi naine edastama isikukoodi, pangakaardi andmed ja foto ID-kaardist. Kelmusega tekitatud kahju on 3624 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. märtsil sai politsei teate Saue valda, kus 48-aastane mees lõi oma 46-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine

13. märtsil teatati politseile, et Narvas Fama tänaval asuvas kaupluses üritas 28-aastane mees kaupa varastada, kuid ta peeti turvameeste poolt kinni. Seejärel toimus turvameeste ja mehe vahel konflikt, mille tagajärjel said turvamehed viga. Politseinikud pidasid mehe kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. märtsil teatati politseile, et Sillamäel Kesk tänaval asuvas kaupluses lõid kaks seni tuvastamata meest 59-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

13. märtsil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval asuvas kaupluses toimus plahvatus, mille tagajärjel sai üks inimene kannatada ning ta toimetati haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Kelmus

Politsei poole pöördus Narvas elav eakas naine, kes sai 13. märtsil kõne end politseiametnikuna esitlenud kelmilt, milles räägiti tema kontol toimuvatest kahtlastest tehingutest. Probleemide kõrvaldamiseks paluti naisel installida endale arvutisse programm AnyDesk ning logida sisse panka. Kelm pääses läbi programmi naise panka ning kandis tundmatule kontole kokku üle 6000 euro.

Politseisse pöördus Narvas elav naine, kes oli väidetavalt saanud politseist telefonikõne, milles anti märku kahtlastest tehingutest tema pangakontol. Probleemide kõrvaldamiseks paluti naisel siseneda enda internetipanka, mida ka naine tegi. Kahju on 905 eurot ning kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

13. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine seitsmel Ukraina, kahel Venemaa ja ühel Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus

13. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 9. märtsil suunati 66-aastast Haapsalu meest sisestama telefoni oma Smart-ID PIN-koodid, et mees saaks enda kontolt teha rahaülekande. Hiljem avastas mees, et raha kanti talle tundmatu inimese arveldusarvele. Tekitatud rahaline kahju on 7200 eurot.

Pärnumaa

Ähvardamine

12. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 12. märtsi õhtul lõi ja ähvardas 57-aastane mees Tori vallas kodus enda 53-aastast elukaaslast.

Vargus

13. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 9. märtsil varastati Pärnus lukustatud kuurist keerdtrepp ja lõhuti gaasigrill. Varguse ja lõhkumisega tekitatud varaline kahju on üle 1000 euro.

Raske tervisekahjustuse tekitamine ettevaatamatusest

13. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 11. märtsil vajus Pärnus 27-aastane mees Side tänaval veekeskuses vee alla. Meest elustati kohapeal ja ta viidi haiglasse.

Raplamaa

Vargus

13. märtsil sai politsei teate, et Kohila vallas murti sisse ettevõtte ruumidesse, kust varastati valvekaamera ja sülearvuti. Vargusega tekitatud varalise kahju suurus on täpsustamisel.

Arvutikelmus

13. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 24. veebruaril võeti 65-aastase Märjamaa valla naisega Facebook Messengeri kaudu ühendust sooviga osta temalt käsitööese, mida naine Facebook Marketplace’i vahendusel müüs. Ostja soovis eset osta kullerfirma kaudu. Ta saatis müüjale võltsitud kullerfirma lingi, kuhu naine sisestas oma pangakaardi andmed ja PIN-koodi, mille järel kanti naise pangaarvelt üle raha võõrale arveldusarvele. Tekitatud rahaline kahju on ümmarguselt 260 eurot.

Kehaline väärkohtlemine

13. märtsi õhtul anti politseile teada, et Rapla vallas ründas 55-aastane mees enda 55-aastast elukaaslast.

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli