0.1 C
Tallinn
Teisipäev 28. märts 2023
Huvitavat13 kodupuhastamise nippi, mis su elu muudavad.

13 kodupuhastamise nippi, mis su elu muudavad.

Enamus meist vihkab koristamist. Sellele kulub palju aega ning me teeks parema meelega peaaegu ÜKSKÕIK mida muud. Mõtle, kui palju aega oma elust sa kulutad sellele, et kohvikann puhas oleks või et vaiba seest koera karvad ära saaks. See on pöörane, kui see kõik kokku lüüa.

Enam mitte. Me jagame sinuga 13 uskumatult kasulikku koristamisnippi, mis aitavad sul asjad kiiresti puhtaks saada. Kuluta vähem aega koristamisele ja rohkem aega lemmiktegevustele.

1.) Sibulaga grilli puhastamine.

Võta üks poolik valge sibul ja hõõru sellega kahvli abil mööda kuuma grillresti. See puhastab resti ära ja jätab isegi maitse järgmiseks korraks.

2.) Blenderi puhastamine.

Täida blender sooja veega ja lisa tilgake nõudepesuvahendit. Pane seejärel blender käima ja lase sel mõned sekundit töötada. Vala segu välja, loputa puhta veega ja kuivata.

3.) Okse puhastamine tolmuimejaga.

Tee söögisoodast ja veest pasta ning pane see okse peale. Lase sel öö läbi seista ning seejärel saad selle tolmuimejaga ära koristada.

4.) Klaasikildude koristamine.

Lõpeta paljaste kätega klaasikildude koristamine. Suru saiatükk vastu klaasikilde, et isegi väikseimad tükid üles korrata.

5.) Nahkmööbli värskendamine.

Kasuta kulunud nahkmööbli peal kingaviksi ning kriimustused kaovad.

6.) Nõudepesumasina sügavpuhastus.

Puhasta oma nõudepesumasinat, asetades kõige ülemisele riiulile tass koos äädikaga ning pannes selle seejärel kõige kuumema temperatuuriga käima. Seejärel puista põhja veidi söögisoodat ning pane see uuesti käima. Nüüd on see PUHAS.

7.) Madratsi puhastamine.

Vala viin spreipudelisse ning pritsi sellega kergelt madratsi peale ning jäta see õhu kätte kuivama. Alkohol tapab lõhna tekitavad bakterid.

8.) Võileivagrilli puhastamine. 

Võileivagrilli puhastamine võib üliraske olla. Kui sa oled küpsetamise lõpetanud, ühenda see vooluvõrgust lahti ja pane mõned niisked majapidamispaberid kaane ja pinna vahele. Allesjäänud kuumus puhastab veeauruga grilli ära. Kuivata see teise paberiga ära ja oledki valmis.

9.) Lemmiklooma karvade kaabits.

Puhasta koera karvad (ka need, mida sa ei näe) kaabitsaga üle vaiba tõmmates.

10.) Märgade jalanõude ja kinnaste kiire kuivatamine.

Kasuta ülikiireks kuivatamiseks vanu ajalehti. Kotike küpsetamata riisi aitab ka.

11.) Rasvaplekkide eemaldamine.

Sa ei pea enam kunagi muretsema rasvaga oma riiete ära rikkumise pärast. Kata plekid valge kriidiga, oota mõned minutid ja pühi kriidipuru niiske riidega ära.
12.) Mikrofiiber kanga ime.

Muuda oma diivan värskemaks, kasutades selleks kõigepealt spreipudelit piiritusega. Järgmiseks kasuta diivani hõõrumiseks valget käsna ning pärast seda kõvade harjastega harja, et mikrofiiber kohevile ajada.


13) Pleki eemaldamine vaibalt.

Tee segu veest ja äädikast kus 1/3 on äädikat ning pritsi see pleki peale. Viska niiske kalts selle peale ja triigi seda. Tulemus? HEA!

Sa oled täiesti valmis sellele mustale majale vastu astuma.

Veel artikleid