Erakorralised uudised
12900973 10154965650742619 3715582271881593558 o

11 ja 12. detsembril sulgeb Telia välja 3G võrgu Lõuna-Eestis.

Telia on lähedal oma 3G võrgu sulgemise lõpetamisele Eestis, kus 11. ja 12. detsembril lõpetatakse teenuse pakkumine Valgamaal, Võrumaal ja Põlvamaal. Need kolm maakonda on viimased, kus 3G võrk veel toimib, märkides Telia jaoks olulist verstaposti kogu riigis 3G teenuse sulgemisel.

Esmaspäeval, 11. detsembril, lõpetatakse 3G võrk Põlva- ja Valgamaal ning järgmisel päeval, 12. detsembril, Võrumaal. Telia tehnoloogiajuht Andre Visse selgitab, et see samm võimaldab ettevõttel keskenduda kaasaegsematele 4G ja 5G tehnoloogiatele. Kuigi 3G teenus suletakse, tugevdatakse 2G võrku, et tagada jätkuv kõneside kvaliteet.

Telia on juba sulgenud 3G võrgu mitmel pool Eestis, sealhulgas Läänemaal, Rapla- ja Pärnumaal, Harjumaal, Tallinnas, Hiiumaal, Saaremaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgeva-, Järva- ja Viljandimaal ning Tartumaal. Ettevõte alustas 3G võrgu sulgemisega 2021. aastal, vastates klientide kasvavale nõudlusele VoLTE toega telefonide järele, mis toetavad 4G kõnesidet.

Telia rõhutab, et 3G võrgu sulgemine ei muuda telefone kasutuks. Telefonid, mis toetavad 2G ja 3G võrke, jätkavad töötamist 2G võrgus, võimaldades jätkuvalt helistada, sõnumeid saata ja kõnesid vastu võtta. Kuigi 2G võrgu andmesidekiirused on piiratumad, soovitab Telia klientidel, kes praegu kasutavad 2G/3G seadmeid, minna üle uuematele 4G/5G toega seadmetele.

Telia on teavitanud personaalselt kõiki kliente, keda 3G võrgu sulgemine mõjutab, ja pakkunud iseteeninduses teavet ja sooduspakkumisi VoLTE toega telefonide kohta. Alates 2021. aastast sisaldab Telia tootevalik ainult VoLTE toega telefone, nii nupu- kui nutitelefonide kategoorias. Täiendavat teavet Telia VoLTE teenuse kohta saab lugeda Telia veebilehelt ja tutvuda VoLTE toega seadmetega nende e-poes.

Telia, Lõuna-Eestis, 3G, 4G/5G

Vaata ka:

woman

Naine, kelle mees teda pettis, kirjutas mehe armukesele kirja….

Melanie, kelle mees teda pettis, kirjutas tabava kirja oma mehe armukesele: “Ma tänan sind, Jennifer!

dieet

7 täiesti valet dieedimüüti, mida te kogu oma elu uskunud olete

Kui andsite aastavahetusel uueks aastaks lubadusi, kas nende hulka kuulus ka lubadus kaalu kaotada? Tõenäoliselt