Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
sadness 1325507 1280

10 peent enesetapuhoiatusmärki teismelistel, mida ei tohi kunagi ignoreerida.

1. Väljendab lootusetust või abitust: Kui teismeline väljendab tundeid nagu lootusetus või abitus, eriti püsivalt ja intensiivselt, võib see olla murettekitav märk.

2. Tundlikkus teemade suhtes, mis puudutavad surma või enesetappu: Teismeline võib hakata näitama ebaproportsionaalset huvi või tundlikkust teemade suhtes, mis puudutavad surma või enesetappu.

3. Sotsiaalse isolatsiooni suurenemine: Teismeline võib hakata taganema sotsiaalsetest olukordadest ja isolatsioonist, eemaldudes sõpradest ja perekonnast.

4. Unehäired või uneprobleemid: Kui teismeline kannatab uneprobleemide käes, nagu unetus või liigne uni, võib see olla märk sisemistest võitlustest ja emotsionaalsest stressist.

5. Ärrituvus ja viha: Äkiline ja sagedane ärrituvus või viha võivad olla väljendusviisid sisemise valu või konfliktidega toimetuleku raskustest.

6. Isikliku hügieeni hooletussejätmine: Teismeline võib hakata hoolitsema vähem oma isikliku hügieeni eest või hoolitsema oma väljanägemise vähem, mis võib olla märk depressioonist või enesehinnangu probleemidest.

7. Ohtlikud või enesevigastavad käitumised: Teismeline võib hakata näitama ohtlikke või enesevigastavaid käitumismustreid, nagu eneselõikamine või riskantne käitumine.

8. Koolitulemuste halvenemine: Kui teismelise koolitulemused hakkavad järsku halvenema, võib see olla märk emotsionaalsetest või vaimsetest probleemidest.

9. Anhedoonia sümptomid: Anhedoonia ehk huvi kadumine endisel huvialadel või tegevustes, mis varem rõõmu pakkusid, võib olla märk depressioonist või vaimse tervise probleemidest.

10. Väljendab soovi või plaani enesetappu teha: Kui teismeline väljendab avalikult soovi enesetappu teha või räägib sellest, tuleb seda alati tõsiselt võtta ja viivitamatult professionaalse abi otsimiseks tegutseda.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!