gondolas 194835 1280

Veneetsia kuulsad kanalid on põua tõttu kuivad

Itaalia põhjaosa kannatab järjekordselt põua käes. Kui 2022. aastal oli seal viimase 70 aasta suurim põud, ei tõota seegi aasta palju parem tulla. Kui meelde tulevad pildid Veneetsia üleujutustest, kus turistid olid põlvini vees, siis sel aastal on asjad pigem vastupidi. Veneetsia kuulsad kanalid on nii mõneski kohas põua, mõõna ja täiskuu kombinatsioonina muutunud mudamülgasteks, mis teeb romantilise gondolasõidu kohati võimatuks. Ka kiirabi ja tuletõrjebrigaadid on mures, sest paadiga igale poole enam ei pääse.

Turistidele pakub selline olukord muidugi harvaesinevaid pildistamisvõimalusi. Instagramis leiab järjest rohkem pilte Veneetsias kuival olevatest paatidest.

Põud on alandanud veetaset ka Põhja-Itaalia kuulsates järvedes – Maggiore, Iseo ja Como järvedes on veetase tavalisest märgatavalt madalam. Suvel võib see hakata mõjutama ka turismi, sest veetarbimist hakatakse ilmselt taas piirama. Eelmisel aastal oli piiratud kastmisvee kasutamine ja basseinide täitmine, tõenäoliselt ootab sama ees ka sel aastal. Ka Po jões on vett sel aastal üle poole vähem, kui tavaliselt sel ajal.

Ilmaprognoosid lubavad lähiajaks teatavat leevendust ja ilmselt on Veneetsia kanalid peagi taas vett täis, kuid karta on, et veenappus jääb Itaaliat kimbutama ka sel aastal.

trip.ee

Vaata ka:

Paeva sonum

Päeva Sõnum: Neljapäev 20 juuni 2024.

Usalda oma intuitsiooni ja sisemist häält. Täna on päev, mil avada ennast uutele võimalustele ja

ILM

ILM: Neljapäev 20.06 – Kohati võib hoovihma sadada, sooja kuni +22°C.

Öösel: Lääne poolt alates pilvisus hõreneb. Öö hakul sajab Ida-Eestis kohati hoovihma. Puhub valdavalt lääne-