Huvitavat

VASTU SÜGISELE: KESKAEGSED RIITUSED KOROONAPOLIITIKAS

Delfi portaalis 9. augustil ilmunud artikkel “Septembrist algab kool ühes kiirtestimisega” on tekitanud laialdast vastukaja ja pahameelt teadlike lapsevanemate seas, kes on end kursis hoidnud värskete teadusuudistega maailmast ning küsivad, miks ometi hakata taas torkima ja maskistama lapsi olukorras, kus kus enamik (ca 90% või enam) juba omab läbipõdemise teel saadud immuunkaitset?!?
Covid’i uurija ja molekulaarbioloogia magister Kaari Saarma on oma otsekohese sõnavõtu sotsiaalmeedias peakirjastanud “Vastu sügisele: keskaegsed riitused koroonapoliitikas” , millele Rahvameedia küsis ka autori kommentaari (allpool).

Teen ettepaneku eemaldada Haridus- ja Teadusministeeriumi nimest sõna “Teadus” ja asendada see millegi sobivamaga, mis valitsusasutuse tööd paremini iseloomustaks. Uus nimi võiks olla näiteks Hariduse ja Keskaegsete Riituste ministeerium vms.
Nimelt plaanitakse jätkata sügisel koolides ebatõhusate riitustega ehk kiirtestide ja maskide kasutamisega.
Valitsusasutuse rumaluse maksab kinni maksumaksja.
https://www.delfi.ee/artikkel/120048330/septembris-algab-kool-uhes-kiirtestimisega

Kas tõesti mitte keegi Riituste ja Ohverduste Ministeeriumis pole lugenud teaduskirjandust, et taibata küsida, kui mõistlik on laste ja noorte puhul nakatumise ennetamine olukorras, kus enamik (ca 90% või enam) juba omab läbipõdemise teel saadud immuunkaitset?!?


Ainus test, mida laste ja noorte puhul oleks võinud mullu sügisel ja talvel kasutada, oli läbipõdemist tõendav test – ehk N-antikehade test. Seda aga ei kasutatud, kuigi see oleks vabastanud enamikud õpilased juba mullu terveks hooajaks koroonaviiruse testimisest ja eneseisolatsiooninõudest. Tänasel päeval pole ka antikehatest enam vajalik, sest pea kõik on juba viirusega kokku puutunud. Lisaks on kergesti levivate omikroni tüvede leviku vastu võitlemine tulutu asendustegevus. Kahjuks aga pole minevikust õpitud, vaid jätkatakse laste traumeerimist ja riigi raha tuulde loopimist.

Selles vägagi sumbunud õhuga artiklis on siiski ka sõõmuke värsket õhku. Nimelt räägitakse seal vaktsineerimise asemel ventilatsioonist. See annab lootust, et neitsite ohverdamised nelja tee ristis täiskuu ööl koroonaviiruse leviku ennetamiseks asendatakse tulevikus ehk siiski moodsamate ja tõhusamate meetoditega.

Mida aeg edasi, seda enamad spetsialistid tunnistavad, et laste maskide kandmisel puudus positiivne mõju. Vaadake näiteks juunis toimunud Tartu Ülikooli ja Terviseameti koroonakonverentsi, kus Soome professor Mika Salminen rääkis Soome uuringutest koolide sulgemise ja koolilaste maskikandmise mõju kohta. Nimelt leiti, et positiivne mõju puudus ja kui mingi mõju oli, siis pigem negatiivne laste tervisele tervikuna. Tema sõnul tasuks vigadest õppida ning edaspidi mitte sulgeda koole ja mitte soovitada koolides maskide kandmist (4:47:00).
Ka Irja Lutsar tõi oma ettekandes välja maskide soovitamise taga olnud olematu teaduse. Lutsari ettekandes oli muidki huvitavaid andmeid ja mõistlikke seisukohti (algus 04:00 alates). Tõsi, oli ka vigu.
https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/sisu/tartu-ulikoolo-ja-terviseameti-koroonakonverenti-kava
https://www.uttv.ee/naita?id=33332
Minu tänu ja lugupidamine Villu Zirnaskile, kes on terve koroonakriisi ajal süstinud peavoolumeediasse kriitilisi seisukohti ja kainet mõtlemist. Nii ka nüüd.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120048336/paeva-teema-villu-zirnask-maskiuskujad-said-teadustunga-ehk-ka-koroonaasjus-peab-oma-peaga-motlema
Rahvameedia küsimuse peale, mida antud olukorras tasuks ette võtta, vastas Saarma järgmist:
“Mul pole head vastust, kuna ma ei ole sotsiaalse mõjutamise ekspert ega poliitik. Aga intuitiivselt arvan, et kui enamus vanemaid keelaks oma lapsi testimast, siis on valitsus ja rumalusi harrastav ministeerium sunnitud peeglisse vaatama. Lisaks peaks vanemad saatma kooli resoluutse kirja, mis keelab nende lapsi maskistada. Aeg on laste eest seista.
Kuna Eestis on vaid 6% vanematest lasknud oma 5-11-aastasid lapsi vaktsineerida ulatuslikult propagandast hoolimata, siis on ilmne, et suur osa neist on hakanud ametlikes soovitustes kahtlema. Ja põhjusega. Oluline on seista vastu absurdsustele ühiselt, väärikalt ja veenvalt. Näiteks USA-s, Shasta maakonnas, California osariigis protesteeriti sügisel 2021 vaktsiinisunni vastu sellega, et 45% lastest ei läinud kooli ühel kokkulepitud päeval. Lisaks ähvaradasid vanemad võtta lapsed koduõppele, kui koolid nõuaksid lastelt vaktsineerimist. California osariigis pole tänaseni kehtestatud vaktsiinisundi koolides.
https://www.icandecide.org/ican_press/parents-take-note-grassroots-activism-by-parents-in-california-prompts-school-superintendents-to-take-action-against-covid-mandate/

USA-s on terviseametkonnad ja meedia teinud aktiivset propagandat isegi 6 kuu kuni 5-aasta vanuste laste vaktsineerimiseks. Ent vaid 3% lastest selles vanusegrupis on saanud esimese süsti, sest propaganda taga olev rämpsteadus on nii ehmatavalt kehv, et isegi Pfizeri vaktsiini alaealistele seni soovitanud spetsialistid on muutnud oma seisukohta.”

Jaga
Back to top button