Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov viibis 27.–28. novembril töövisiidil Kasahstanis ning 29. novembril Usbekistanis. Kasahstanis kohtus Vseviov asevälisminister Roman Vassilenkoga, parlamendi väliskomisjoni esinaise Aigul Kuspaniga, mõttekoja KISI asedirektori Alua Žoldõbalinaga ja kaubanduse-integratsiooni aseministri Žanel Kušukovaga. Usbekistanis toimusid kohtumised asevälisminister Bakhromjon Aloeviga, presidendi välispoliitika eriesindaja Abdulaziz Kamiloviga ja presidendi Afganistani eriesindaja Ismatulla Irgasheviga, Senati aseesimehe Sodiq Safoeviga ning parlamendi alamkoja väliskomisjoni aseesimehe Kodir Zhuraeviga.
Kasahstanis toimunud kohtumiste põhiteemad olid kahepoolsed suhted ja uued koostöökohad, muu hulgas hariduse-, IT- ja logistika valdkonnas. Arutati ka Venemaale kehtestatud sanktsioone ning nende mõju kahepoolsele kaubavahetusele. „Eestile on oluline hoida ja kasvatada legitiimset kaubavahetust Kesk-Aasia riikidega, kuid me peame tegema kõik endast oleneva, et selle kaubavahetuse lipu all ei soodustataks Venemaa sanktsioonidest kõrvalehiilimist ning agressori abistamist,“ sõnas Vseviov. Nõustuti, et infovahetuse parandamine Eesti ja Kasahstani tolliasutuste vahel aitaks seda eesmärki täita.
Pikemalt peatuti koostööl rahvusvahelistes organisatsioonides, nagu OSCE ja ÜRO. „Kohtumistel nii Kasahstani kui Usbekistani kolleegidega sai kinnitust, et me seisame selgelt maailma eest, mis tugineb ÜRO põhikirjal ja territoriaalse terviklikkuse põhimõttel. Samas aitab meie riikide jagatud ajalugu meil mõista ja austada üksteise positsioone, isegi kui me rahvusvahelisel areenil alati ühtmoodi ei käitu.“
Kohtumistel Usbekistanis olid lisaks rahvavahelistele küsimustele ja Venemaale kehtestatud sanktsioonidele aruteluteemadeks Eesti ja Usbekistani kahepoolne koostöö, Usbekistani suhted Euroopa Liiduga ja olukord Afganistanis. Lisaks räägiti eelseisvast Euroopa Liidu Global Gateway investeerimisfoorumist Kesk-Aasia riikidega, mis keskendub piirkonna ühenduste arendamisele ning millest on huvitatud ka Eesti ettevõtted. „Nii Eesti kui Euroopa Liidu jaoks on strateegiliselt oluline, et Usbekistan saaks laiendada oma kaubateid ja mitmekesistada partnerlusi Euroopa riikidega.“