Tuesday , 30 November 2021
ingel

Vabasurma läinud poja ema pihtimus: jagan meie pere lugu lootuses, et see päästab kasvõi ühe lapse suitsiidist

„Nii palju küsimusi. Kuidas nii juhtus? Kes on süüdi? Kas ma oleks saanud rohkem teha ja aidata? Äkki, kui ma ei oleks nii ütelnud, oleks ta elus? Kui ma oleks parem ema olnud? Minu kohustus oli last kaitsta, aga ma ei saanud sellega hakkama. Mida oleks saanud paremini teha? Mis juhtus selles öös? Ta ju ei tahtnud surra…“ meenutab ema küsimusi, mis keerlesid ta peas vahetult pärast poja surma.

Heivika Aasamets-Ainla 17aastane poeg Miikael, keda hellitavalt Mikuks kutsuti, lahkus elust 2018. aasta 12. augustil suitsiidi läbi. Sel teemal pole kombeks üksipulgi rääkida, kuid ema Heivika tunneb, et tema ülesanne on teadvustada inimestele isikliku kogemuse kaudu, mis on laste depressioon ja milline näeb välja mahajääjate lein.

„Olen rahu teinud nende paljude küsimustega. Olen endale andeks andnud. Mõtelnud, et tegin nende teadmistega, mis mul olid, kõik, mis võimalik. Ma ju ei teadnud… Sellepärast jagangi meie lugu, enda lugu. Äkki paneb see teisi vanemaid nägema ja nad saavad oma last aidata. Kui vähemalt üks laps selle läbi pääseb ja jääb ellu, juba siis on minu panus antud,“ ütleb Heivika.

Ema võttis leina osadeks

Pärast poja surma püüdis ta leida vanemat, kes on olnud samas olukorras. Tahtis näha ema, kes on matnud suitsiidi teinud teismelise lapse. Teada, kas üldse on võimalik edasi elada, nii et kunagi saab jälle naeratada. Ta ei leidnud kedagi, kuid teab nüüd, et lein muutub ajas. Terav valu, mis iga keharaku kokku pigistas ja luuüdini lõikas, on muutunud tuhmimaks.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Jaga

Vaata ka:

timmer

Ahto Muld: Kodumaiste muusikute ning teiste joodikute seltskondades on Kirsti Timmeri nime all töötav vana mustlasmutt hirmsasti hinnas

Kirsti Timmer «Taroskoop 2022», Kirjastus JES 2021, 288 lk. Žanr: Siioni lollide protokoll. Kodumaiste muusikute …

justin

VIDEO: Kirsti Timmeri tarokaardid Eestist põgenenud Justinile head ei ennusta.

Eelmisel nädalal avalikustas Kroonika, et muinasjutuliselt alanud Eesti blogija Triinu Liisi ja tema abikaasa, austraallasest strippari Justin …

kevin

“Poissmeeste peo” saates osalenud Kevin tegi ülekutse Facebooki, kus palub endale tuua ohtralt vett ja kokaiini.

Paistab, et raske haiguse põdemine ja juba varasemaltki seadusega pahuksisse sattumine ei olegi piisav äratuskell, …

katrin lust

Katrin Lust saab emaks. Palju Õnne!

Telesaatejuht Katrin Lust ja tema elukaaslane Oliver Kilk saavad uue aasta esimestel kuudel lapse. Ekraanilt kaduda …