Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
beebi

Uuring: Poiste sünnitamine lühendab eluiga.

Uuringu kohaselt on poegi sünnitanud naistel suurem risk surra kui tütreid sünnitanud naistel. Uuringus analüüsiti andmeid 17. sajandist kuni 1920. aastateni Soomes elanud talunaiste kohta.

Uuringu autorid leidsid, et iga poeglapse sünnitamine suurendas naise surmariski aastas seitsme protsendi võrra. See tähendab, et kui emal oli ainult tütred, elas ta veel keskmiselt 33,1 aastat. Kui naisel oli kolm poega, jäi tal elada veel 32,7 aastat. Kuue poja emad elasid veel 32,4 aastat.

Uuringu autorid ei ole kindlad, miks see nii on. Võimalikud selgitused on järgmised:

  • Bioloogilised tegurid: Poisid sünnivad tihti suurematena ja vajavad rohkem toitu ja hoolt. See võib kurnata ema keha ja suurendada tema riski haigestuda.
  • Kultuurilised tegurid: Tütreid võib pidada vähem koormavaks kui poegi. Nad võivad olla abiks kodutöödes ja vanemate eest hoolitsemisel.

Uuringu autorid rõhutavad, et erinevused on väikesed. Siiski on oluline neid teadmisi arvesse võtta, kui uuritakse naiste tervist ja heaolu.

Siin on mõned täiendavad mõtted uuringu kohta:

  • Uuring viidi läbi Soomes 17. sajandist kuni 1920. aastateni. See tähendab, et tulemused ei pruugi olla otseselt ülekantavad tänapäevastesse tingimustesse.
  • Uuringus analüüsiti andmeid ainult talunaiste kohta. Seetõttu ei ole selge, kas tulemused kehtivad ka teiste sotsiaalsete gruppide naiste kohta.

On vaja teha rohkem uuringuid, et mõista paremini, miks poegi sünnitanud naistel on suurem risk surra.

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!