💖 Toeta mind
Erakorralised uudised
euro

USKUMATU: Raplamaal elav naine kandis suvalisele inimesele raha, kes väitis, et on haige

0Shares

Lääne prefektuuri ööpäevainfo

Raplamaa

Kelmus

19. veebruaril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et alates 2024. aasta algusest on Raplamaal elavalt naiselt välja petetud raha. Naisega võttis jaanuaris Facebook Messengeri vahendusel ühendust võõras, kes väitis, et põeb ravimatut haigust ja soovib naisele pärandada oma vara. Seejärel võtsid naisega ühendust end haige inimese kontode haldajana tutvustanud inimesed. Viimased juhendasid kannatanut tegema ülekandeid välisriigi pangakontodele väites, et see on vajalik pärandi dokumentide vormistamiseks. Naine kandis kelmidele kokku 1 750 eurot, kuid lubatud pärandit talle üle kantud ei ole.

Saaremaa

Arvutikelmus

19. veebruaril anti politseile teada, et 11. veebruaril saadeti teatajale Facebook Messengeri rakenduses näiliselt Omnivale viitav link, kuhu mees sisestas enda pangakonto kasutajatunnuse ja SmartID PIN-koodid. Selle tulemusena kanti tema pangakontolt võõrale välisriigi pangakontole 898 eurot.

0Shares

Vaata ka:

Ukraina

Komisjon teeb ettepaneku pikendada Ukraina sõjapõgenike ajutist kaitset aasta võrra

Kuna Venemaa jätkab ebaseaduslikke rünnakuid ja olukord Ukrainas on endiselt ebastabiilne, teeb komisjon ettepaneku pikendada

Daniel Gallego

LEITUD: Kadunud Raivo leiti üles

Kadunud Raivo leiti üles Täiendus 4.06.2025 kell 15:20 Hea meel on teada anda, et politsei