Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
sleep mask 5381841 1920

UNISTUSE DIEET: KAOTA KAALU UNE AJAL!

Isegi, kui see kõlab nagu muinasjutt, on see tegelikult tõestatud. Lisaks tuntud faktile, et põletame magamisel kaloreid, jõudsid Ameerika teadlased sensatsioonilise kokkuvõtteni. Nad leidsid, et une kestvus ja kvaliteet kindla määrani juhib söögiisu mõjutavate hormoonide aktiivsust.

Isegi, kui see kõlab nagu muinasjutt, on see tegelikult tõestatud. Lisaks tuntud faktile, et põletame magamisel kaloreid, jõudsid Ameerika teadlased sensatsioonilise kokkuvõtteni. Nad leidsid, et une kestvus ja kvaliteet kindla määrani juhib söögiisu mõjutavate hormoonide aktiivsust.

Kas sööte kogu aeg ning tunnete ikka nälga?

Kas Teile on tuttav tunne, kui pärast unetut ööd Te sööte mida iganes piiramatud kogustes ning seejuures ei teki Teil täiskõhutunnet ega rahuldust? Kui vastasite jaatavalt, siis on Teil hormoonide Leptin ja Ghrelin aktiivsuse tagajärjed.

Leptin hormooni ülesandeks on anda edasi signaali ajusse, kui Teie kõht on täis, samal ajal kui Ghrelin hormoon põhjustab nälja tunnet.

Kuidas see magamisega seotud on?

Kui Te ei maga piisavalt, tõuseb organismis Leptin hormoonide tase. Just selletõttu tunnete nälga ka pärast korralikku söögikorda. Teisest küljest vaadates põhjustab see Ghrelin hormoonide suurenemist, mis omakorda tõstab söögiisu. Kuna need hormoonid on aktiivsed ühel ja samal ajal, moodustavad nad julma ülesöömise ringi, mis muudab Teid paksemaks hoolimata sellest, et tunnete kogu aeg nälga.

Kvaliteetne uni on vajalik

Asjatundjad soovitavad magada kaheksa tundi, et tunda ennast täis jõudu ja energiat. Kahjuks ei tähenda need 8 tundi midagi, kui Te ei maga piisavalt hästi – kui te pidevalt ärkate, näete õudusunenägusid, tunnete pea- ning kaelavalu.

Kui soovite magada sügavalt ning kaotada samal ajal ka kaalu, tuleb Teil järgida järgmisi samme:

  • Einetage vähemalt 3 tundi varem enne magamaminekut,
  • Jooge rohkesti vett,
  • Õhtune aktiivsus (nt. sporditegevused) aitavad Teil põletada kaloreid ka magamise ajal,
  • Hoolitsege mugava madratsi soetamise eest juba praegu.

dormeo.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!