shower g2c9bec3c2 640

Üllatav Saladus, Mida Paljud Duši All Eiravad

Olenemata sellest, kas eelistad duši all käia hommikul või õhtul, on suur tõenäosus, et ka sina jääd tihti üht väikest kehaosa puhastamata. Nimelt avastasid teadlased hiljuti, et just naba on koht, kus võib pesitseda 1458 seni teadmatut bakteriliiki.

Hiljutises uuringus, kus osales 60 inimest, tuvastati naba piirkonnas kokku 2368 erinevat bakteritüüpi, mis annab kõvasti mõtteainet.

Bakterite ja tolmutupsude kogunemine naba piirkonnas on üllatavalt tavaline. Sageli unustame duši all olles naba puhastada, kuigi see näiliselt nähtamatu kehaosa nõuab samuti tähelepanu. Teadlased on leidnud, et nabaümbruse karvade poorne struktuur aitab kangakiude riietest välja rebida ja naba piirkonda koguneda.

Nõuanded naba puhastamiseks:

Tavaliselt piisab, kui pesta naba õrna seebi ja veega ning puhastada seda kätega. Pärast pesemist tuleb naba hoolikalt kuivatada. Sõltuvalt naba kujus võib kasutada ka vatitikku. Kui naba on liiga kuiv, võib seda niisutada näiteks kookosõliga.

Kui märkad, et naba lõhnab ebameeldivalt või on punetav, võib see viidata põletikule. Sellisel juhul on soovitatav pöörduda dermatoloogi poole.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

28.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Teisipäev 28.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Liivi lahe meretuulepargi elektriühendus maismaaga saab selgemaks

Mais algas Liivi lahe meretuulepargi elektriühenduse eriplaneeringu järgmine etapp, et leida sobivaim lahendus tuulepargi ühendamiseks