Huvitavat

Üleskutse ühislaulmisele: “Eesti laulab Ukrainale” ühendkoor koguneb lauluväljakule toetuslauluks

22. mail koguneb lauluväljakul ühendkoor, et salvestada laulukaare all muusikavideo Ukraina toetuseks. Ühendkoori juhatab Hirvo Surva ja eesmärgiks on kokku saada kümme tuhat lauljat. Esitamisele tuleb ikooniline Ukraina viis “Oi u luzi chervona kalyna” (“Punane lodjapuu aasal”), millele helilooja Jonas Tarm on teinud neljahäälse kooriseade. Video salvestus toimub pühapäeval, 22. mail kell 17. Laulma on oodatud kõik lauljad, vajalik on eelregistreerimine.

“Me ei tohi ise ära väsida! Sellest sõltub väga palju, mis üldse Euroopast ja kogu maailmast edasi saab.”, kommenteerib üheslaulmist Hirvo Surva. “Kõik, kes tunnevad, et suudavad oma lauluga sellist vaimset väge anda, tulge ja laulame kõik koos!”

Ühislaulmise tulemusena valmiva video saadame maailma, et juhtida jätkuvalt tähelepanu Ukrainas toimuvale ja koguda võimalikult palju ka reaalset toetust Ukrainale. Selleks kaasame partnerina MTÜ Slava Ukraini Eestis ja All For Victory heategevusorganisatsiooni Ukrainas.

“Eesti on Ukrainale annetanud inimese kohta kõige rohkem raha maailmas, aga meie tahame Ukraina toetuseks kasutada Eesti kultuuri kõige võimsamat vahendit: suurt laulukoori Tallinna laulukaare all.” ütles Eestis sündinud ja USAs tegutsev helilooja Jonas Tarm.

Läbi Kooriühingu on laiali saadetud kutse kõikidele Eesti kooridele, ühendkooriga on oodatud liituma ka üksiklauljad.

Noodid, salvestused ja muud materjalid leiate siit. Palun registreerige oma koori/lauljate osalus hiljemalt 20. mail (soovitame registreerida varem, et oskaksime teile saata lisainfot):
Lisa info: https://www.estoniasingsforukraine.org/

Jaga
Back to top button