Erakorralised uudised
naised www.minuaeg.com

Üksikud naised söövad rohkem: Uuring paljastab seose emotsionaalse heaolu ja toitumisharjumuste vahel

Üksindus võib mõjutada inimese käitumist mitmel erineval viisil, kuid hiljutine uuring on toonud esile huvitava seose üksinduse ja toitumisharjumuste vahel, eriti keskendudes naistele.

Uuringu läbiviimiseks vaadeldi tuhandete üksikute naiste toitumisharjumusi ja nende emotsionaalset heaolu. Üllatav tulemus oli, et üksikud naised tarbivad keskmiselt rohkem toitu kui need, kes olid suhtes või kel oli pere.

Üks võimalik seletus sellele nähtusele võib olla emotsionaalse toitumise olemasolu. Emotsionaalne toitumine on seisund, kus inimesed kasutavad toitu oma emotsionaalse seisundi leevendamiseks. Üksinduse korral võib toit pakkuda ajutist lohutust ja rahulolu.

Teine võimalik põhjus võib olla toiduvaliku muutus. Üksikud naised võivad olla vähem motiveeritud tervislikult toituma või valivad rohkem mugavustoite, mis on tihti kõrgema kalorsusega.

Lisaks võib üksindus mõjutada söögikordade sagedust ja ajakava. Inimesed, kellel puudub pere või partner, võivad süüa ebaregulaarselt või hilisõhtuti, mis võib omakorda suurendada nende toidutarbimist.

See uuring toob esile vajaduse rohkemate teadmiste järele emotsionaalse toitumise ja üksinduse seoste osas ning rõhutab vajadust toetada üksikuid inimesi nende toitumisharjumuste ja emotsionaalse heaolu tasakaalus hoidmisel. Terviseeksperdid soovitavad üksikutele inimestele pakkuda tuge, mis aitaks neil leida tervislikke viise oma emotsionaalsete vajaduste rahuldamiseks ilma toiduta, ning soodustada regulaarset toitumist ja tervislikke toiduvalikuid. Lisaks võib sotsiaalne tugi ja kogukonna kaasatus aidata vähendada üksinduse negatiivseid mõjusid toitumisele ja üldisele tervisele.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Sel suvel kandideeris SEB praktikaprogrammi Youth LAB 2374 noort

Sel suvel tähistas SEB juba seitsmendat aastat, mil alustas noorte praktikaprogramm Youth LAB, mis  pakub

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Maksekeskus AS sai krediidivahendaja tegevusloa

Finantsinspektsioon andis esmaspäeval, 22. juulil Maksekeskus AS-le krediidivahendaja tegevusloa, mis annab ettevõttele õiguse vahendada tarbijale