Ukraina president Volodõmõr Zelenski: venelaste eesmärk on tappa nii palju ukrainlasi kui võimalik

Oma neljapäeva hilisõhtuses pöördumises rääkis Ukraina president Volodõmõr Zelenski olukorrast riigi nendel aladel, mis on sõjas kõvasti kannatada saanud. Kuidas neljapäeval hukkus Sjeverodonetski pommitamises 12 inimest ja kümned said vigastada, kuidas Tšernihivi oblastit on tabanud mitu surmavat rünnakut, kuidas Odessa saab pidevalt pihta, aga ka teised linnad Ukraina keskosas. Donbass on Zelenski sõnul täielikult hävitatud.

“See on tahtlik ja kuritegelik katse tappa nii palju ukrainlasi kui võimalik. Hävitada nii palju kodusid, asutusi ja ettevõtteid kui võimalik. Seda saab nimetada Ukraina rahva genotsiidiks ja selle eest võetakse okupandid vastutusele,” rääkis Zelenski.

Loe ka: KOHUTAV: 2 Vene sõdurit vägistasid Ukrainas 1-aastase lapse, kes suri.

USA ja NATO luure on hinnanud, et Venemaal puudub selge plaan Donbassi üle kontrolli saavutamiseks ning seda tehakse tükk tüki haaval, samal ajal kui ukrainlased osutavad visa vastupanu.

Zelenski märkis ka, et Ukraina eelarvedefitsiit ühe kuu kohta on nüüd viis miljardit dollarit. “Vabadussõjas vastupidamiseks on meil vaja kiiret ja piisavat finantstuge,” ütles president. Ta lisas, et tegu ei ole aitavate riikide jaoks üksnes kulu või kingitusega, vaid panusega nende endi turvalisusesse.

Err.ee

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused