Erakorralised uudised
bus gcafa5e341 1920

Ühistranspordi kasutamise populaarsus on taas tõusuteel

Tallinna ühistranspordiga tehtavate sõitude arv on hakanud taas kasvama. Valideeritud sõitude arv on tõusnud üle 30 protsendi, kui võrrelda 2023. aasta esimesi kuid 2022. aasta esimeste kuudega.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on tasuta ja mugava ühistranspordi pakkumine mitme samaaegse kriisiga toimetulekul inimestele vajalik toetusmeede, mille tähtsust näitab üha kasvav sõitjate arv. „Ühelt poolt on see suureks abiks vähekindlustatud peredele, samas pakub alternatiivi isikliku sõiduauto kasutajatele. Seda eriti olukorras, kus suurenenud mootorikütuse hinnad ei ole paljudele enam jõukohased,“ lausus linnapea.

„2022. aastal tehti ühistranspordiga ligi 96,3 miljonit sõitu, mis oli võrreldes 2021. aastaga 27 protsenti rohkem. Kui võrrelda aga eelmise aasta jaanuari ja veebruari tänavuse aasta esimese kahe kuuga, on valideeritud sõitude arv kasvanud pea kuuelt miljonilt üheksa miljonini, ehk teisisõnu 33-34 protsenti,“ selgitas Kõlvart.

Keskkonnasõbralik ühistransport on olnud Tallinna selge prioriteet. Selles osas on kindlasti märgiline elektribusside soetamine ja laadimispunktide rajamine ning trammiliini pikendamine sadamasse. Linn soovib lähiaastatel soetada uusi tramme ja elektribusse, hangete ettevalmistamisega alustatakse järgmisel aastal.

2022. aastal parandati mitmetes linna piirkondades ühistranspordi teenindustaset. Mitmele liinile lisati nii tööpäevadel kui nädalavahetustel täiendavaid väljumisi. Samuti asendati suurema sõidunõudlusega liinidel normaalbussid suurema mahutavusega liigendbussidega. Osadel liinidel pikendati ka teenindusperioodi.

Tallinna linna teenindab 80 ühistranspordiliini (72 bussi-, neli trammi- ja neli trolliliini). Liine teenindavad tööpäeva tiputundidel 441 bussi, 47 trammi ja 32 trolli. Praeguse seisuga on linna bussipargis kasutuses 545 bussi, millest 350 on gaasi- ja 44 hübriidbussid. Tramme on kasutuses 65 ja trolle 44.

Tallinna 2023. aasta linnaeelarves on liiniveoks planeeritud esialgu 120,3 miljonit eurot, millele lisandub 300 000 eurot suvekuudeks kavandatud ööbusside pilootprojektile. 

tallinn.ee

Vaata ka:

old woman 574278 1280

Sinu eluiga sõltub sinu tähemärgist.

Astroloogide uuringud on näidanud, et kõige vähem elavad Skorpionid ning kõige kauem Sõnnid. Uurinud ligi

auto

Kas maalt linna tööle sõitmine on tööaeg ja kes tasub sõidukulu?

Peame töötama kaheksa tundi päevas, lõuna on pool tundi. Teised töötajad tulevad tööle samast linnast,