Usume AmoreMi’s, et õige kaaslase otsimine muutub 40+ vanuses paljude jaoks nauditavamaks kui enne seda – aga ka keerulisemaks.
Nauditavamaks seetõttu, et paljud on 40. eluaastates juba üsna hästi selgeks saanud, mis neile suhete juures meeldib ja mis täiesti vastukarva on ning oskavad seeläbi ka enda jaoks sobivat partnerit valida. Või vähemalt täiesti ebasobivaid rutem välja sõeluda.
Ka pole mõnigi veel tõeliselt kvaliteetsete – sügavate ja kestvate – suheteni jõudnud, mistõttu selle esmakordne kogemine muudab „elu viienda kümnendi” eriti meeldejäävaks.
Keerulisemaks aga… aitäh, et huvi tundsid. Selle kohta on AmoreMi toimetusel valminud terve artikkel. Põhjuseid oskame välja tuua tervelt 8! Ükski neist pole muidugi universaalne, mis iga vastavas vanuses inimese kohta kehtiks.
1. Paljud suhtehuvilised ja kvaliteetsed – enda ja teistega hästi läbi saavad – inimesed on oma 40+. eluaastates juba hõivatud. Taas vabanema hakkavad nad alles 50ndates või pigem koguni 60ndates. Nii et tõenäoliselt on kaaslaste ligimeelitamisel vaja konkureerida endast nooremate ja värskemate konkurentidega, sest peate jahti samal territooriumil.
2. Enda eelistuste ja vajaduste tundmaõppimine muudab paljud meist ka vähem paindlikuks – raskem on kaasa minna muutustega või leppida sellega, et miski ei vasta meie väljakujunenud maitsele. See pole suhteotsingul aga tingimata kasuks, sest kestva ja nauditava suhte loomine eeldab kindlasti kompromisse ja võimet oma soovidest mõnevõrra lahti lasta.
3. Paljud peavad tutvuste sobitamise kõrval ruumi leidma ka lastele. Kerge ei pruugi tingimata olla ei oma laste sobitamine uue kaaslasega ega ka kellegi teise järglaste omaksvõtmine. Kogu sellega kaasnev logistika ja suhtlus eksidega võib veel omaette väljakutseks osutuda.
4. Kui sa pole veel lapsi saanud ja tunned korraga psühholoogilist pitsitust, et nüüd on tõesti viimane aeg sellega „järjele saada”, omandab sobiva kaaslase leidmine ehmatava lisaraskuse. „Vigu teha” pole ju enam aega, kõik peab perfektne olema!
5. Kui sa oled pikalt kohtingumaailmast eemal olnud, siis võib moodne digitaliseerunud skeene päris hirmutav tunduda. Tore on küll, et nii palju võimalikke kaaslasi justkui kandikul ekraanile kokku kantakse… aga keda siis ometi valida? Ja kuidas tallegi selle mõne sekundi jooksul võimalikult hea mulje jätta, mida ta sulle eraldab?
6. Tutvusi sõlmitakse tihti sõprade, tuttavate või kolleegide vahendusel. Paraku jääb paljude suhtlusringkond 40ndates pigem ahtamaks – kasvõi seetõttu, et suhetes muutub tähtsamaks kvaliteet, mitte kvantiteet. See tähendab aga vähem tutvumisvõimalusi. Nüüd kulub AmoreMi küll marjaks ära, kas pole?
7. Paljud muutuvad oma välimuse ja isikuomaduste hindamisel 40ndates eluaastates senisest realistlikumaks, aga ka kriitilisemaks. Tutvuste sobitamisel tuleb see pigem kahjuks, isegi kui sa aktiivselt enda kohta halba ei räägi (nagu mõnel kahjuks kombeks). Enesehinnangut on alati raske peita, sestap tasub selle tõstmisse investeerida endasse süvenemise ja sellega rahu tegelemise teel. AmoreMi on sellest kirjutanud näiteks siin: “Ära alusta suhet, kui oled üksildane ja endaga pahuksis”.
8. Paljud kiire enesehinnangu tõstmise meetodid pole enam nii rahuldavad kui 30ndates ja eriti 20ndates, näiteks alkoholi tarbimine ja üheöösuhted (eeldusel, et need tollal meeldisid). Miski pole enam nii rahuldav kui kvaliteetne suhe.
Tutvumine 40ndates võib olla omaette väljakutse, aga see on ka omaette põnev ja teistmoodi. Peaasi, et sa ei jääks üksi koju “kaotatud suhteaastaid” põdema vaid liiguksid julgelt ja rõõmsalt edasi. Elul on alati valmis üllatusi ja need tulevad su ellu ikka siis kui sina oled selleks valmis 😉