Thursday , 21 October 2021
cross g1b3b15930 640

Traagiline surm- suri Prantsusmaa skandaalne ärimees

Püühapäeval suri Prantsusmaa ärimees, poliitik, laulja ja näitleja Bernard Tapie, keda spordifännid tunnevad kõige paremini Marseille Olympique’i endise presidendina.

Ta juhtis Prantsusmaa suurklubi nende hiilgeaastatel 1980ndatel ja 1990ndatel. Tema käe all võideti viis liigatiitlit ja 1993. aastal ka Meistrite liiga. Seni on Marseille ainuke Prantsusmaa klubi, kes Meistrite liigas on triumfeerinud.

Tema ametiaeg lõppes skandaaliga, sest nii tema kui ka Marseille tegevjuht Jean-Pierre Bernes mõisteti Valenciennes’i mängijatele altkäemaksu maksmises. Antud vahejuhtum leidis aset 1993. aasta mais.

Marseille juhid otsustasid vastased kinni maksta, et mängijad ei peaks enne Meistrite liiga finaali liigselt energiavarusid raiskama. See tuli välja, kui Valenciennes’i mängija Jacques Glassman politseile asja välja rääkis.

Järgnenud karistused olid karmid. Tapie ja Bernes mõisteti vangi ja nad said jalgpallis tegutsemise keelu. Lisaks võeti klubilt 1992. ja 1993. aasta meistritiitlid.

Allikas Postimees.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 21 at 09.44.38

Rahvusraamatukogu hoone sulgub seitsmetunnise peoga

“See on sisuliselt viimane võimalus enne remonti minekut näha rahvusraamatukogu maja oma praeguses olemises ja tegemises ning kasutada meie …

helme

Martin Helme hinnangul on uute piirangute eesmärk suunata inimesi sundvaktsineerima.

Valitsus tegi teisipäeval teatavaks piirangud asutuste ja ürituste mittevaktsineeritud külastajatele. EKRE esimehe Martin Helme hinnangul …

elektritoukerattad

Aas: elektritõukerattaga tuleb sõita üksi, kaine peaga ning mööduda jalakäijatest ohutul kiirusel

Eile tutvustas Transpordiamet valitsuse liikluskomisjonis selle aasta jooksul elektritõukeratastega juhtunud liiklusõnnetuste statistikat, kokku on üheksa …

Tarokaart

Reede 21 .10 Tarokaart on MÕÕGAD 9

Täna tuleks Sul oma tegemisi kriitilisema pilguga hinnata ja analüüsida. Kas oled ikka teinud viimasel …