Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Top10 levinud unenägu ja nende tähendused

UNENÄOD KUKKUMISEST VÕI UPPUMISEST

Need unenäod on ühed enim levinud ja on seotud müüdiga, et sa võid unenägudes surra vaid kukkudes või uppudes. Tavaliselt kaasneb nende unenägudega hirm, kuigi see ei pruugi alati nii olla. Unenägude seletajad räägivad, et sellist tüüpi unenäod tahavad, et sa hindaksid enda hetkeolukorda elus.
Tõenäoliselt sa ei tunne end piisavalt kindlalt või sul puudub vajalik toetus, kuigi need unenäod võivad ilmuda ka siis, kui leiad end uuest olukorrast ja need on seotud uute emotsioonidega.

AVALIK ALASTUS

Need on unenäod, kus inimesed on täielikult või osaliselt alasti ja nad võivad tunda kõike alates ebamugavusest ja häbist kuni vabaduse ja uhkuseni. Need unenäod näitavad, et sa tunned end paljastatuna ja haavatuna oma tegelikus elus või sa kardad enda kohta liiga palju avalikustada, kuna kardad, et teised võivad seda ära kasutada.
Sellist tüüpi unenäod ilmuvad tavaliselt koos suurte sündmustega sinu elus, näiteks pulmad, lahutus või töövahetus.

HAMBAPROBLEEMID VÕI HAMBAD KUKUVAD SUUST VÄLJA

Hammastega seotud unenäod on küllaltki levinud ja unenäod, milles meie hambad välja kukuvad on eriti ebameeldivad.
Mõnede arvates saab hammastega seotud unenägusid seostada madala enesehinnanguga ja kartusega olla päris elus mitteatraktiivne ja mittesoovitud. Nende sügavam tähendus võib välja tuua ka nii võimu kaotuse kui ka häbiga seotud tundeid.

TAGAAJAMINE

Unenäod, kus keegi ajab meid taga, võib olla hirmutav ja kohati painajalik kogemus, kuid kahjuks on need väga levinud. Meid tagaajav inimene võib olla keegi, keda me tunne või meie jaoks tundmatu, samas võib see olla ka loom või vaim.
Need unenäod näitavad, et keegi või miski (need võivad olla isegi meie endi emotsioonid) ähvardab meid meie päris elus. Kui sa tahad jõuda algpõhjuseni, mõtle, kas tunned end ka päris elus ähvardatuna.

HAIGUS VÕI SURM

Neis unenägudes jääb sulle keegi lähedane või sina ise haigeks või isegi sureb. Need unenäod on suhteliselt levinud ja neid saab sageli seostada erinevate haigustega seotud hirmudega või kartusega kaotada oma lähedasi päris elus. Me võime võtta neid unenägusid ka kui hoiatust või meeldetuletust hoolitseda oma tervise paremini.
Kui keegi teine sureb meie unenägudes, siis võib see väljendada ka osa meie isikupärast, mis on kadumas oluliste elumuutuste tõttu.

HILJAKS JÄÄMINE

Unenäod, milles me hilineme kuhugi, tööle või tähtsale sündmusele, on levinud ja enamus juhtudel väljendavad need frustratsiooni, võimetust ja ka kartust.
Reeglina on tegemist kartusega kaotada teiste usaldust, kahtlusega enda võimetes ja läbikukkumismõtetega. Need unenäod ilmuvad kõige sagedamini siis, kui oleme tegemas tähtsaid otsuseid oma elus.

EKSAMILT LÄBI KUKKUMINE

Need unenäod võivad ilmuda kogu elu jooksul, sõltumata sellest, kui palju aega on möödunud koolist. Esineb mimeid erinevaid stsenaariume: sa võib minna eksamile ettevalmistumata, sa võib hiljaks jääda või sul esineb probleeme eksami toimumise kohaga – kuid tähendus on alati sama.
Unenägude seletajad ütlevad, et need unenäod tähendavad, et me tunneme, et meid testitakse päris elus; keegi hindab meie käitumist, kas siis tööl või armastuses.

EKSINUD VÕI LÕKSUS OLEMINE

Need on unenäod on küllaltki levinud ja tavaliselt tekivad need konfliktide või vaidluste tulemusena meie päris elus, eriti siis, kui me pole jõudnud otsuseid teha.
Unenägu, kus tuntakse end lõksus, on tüüpiline näide abituna tundmisest ja see peaks meid motiveerima, võta ohjad enda kätte ja teha tähtsaid otsuseid.

KATKISED SEADMED

Rikkis arvuti, mobiiltelefon või muu seade on tavaline teema unenägudes. Reeglina on see seotud kartusega kaotada sidet reaalsusega või tundega, et miski meie elus ei tööta nii nagu peaks.
Need unenäod võivad olla ka ärevuse tulemus, mis on seotud kellegagi, kes meile meeldib, kuid kardame, temapoolset hülgamist.

AUTO PROBLEEMID

Unenägu võib olla sellest, et meie auto pidurid ei tööta, meie auto ei käivitu üldse või me kaotame sõiduki üle kontrolli – igal juhul sümboliseerivad need unenäod, et peaksime midagi oma elus muutma. Enne selle tegemist aga ei suuda me liikuda edasi või jõuda oma eesmärkideni.

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

Isa leidis šokeeriva kirja oma kadunult pojalt. See, mis oli kirjas, on iga lapsevanema õudusunenägu

Miski ei ole hullem, kui koju tulles avastada, et Sinu alaealine laps on kodust ära …