Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised

Toidud, mis hoiab kõhu lamedana

Stress, menstruatsioon ning vale toitumine võivad tekitada kõhugaase ning punnkõhtu. Mida paremini tunneb ennast sinu kõht, seda parem on ka sinu meeleolu. Siit tulevad 10 toiduainet, mis on seedimisele kasulikud, kuid lisaks aitavad ka vöökoha trimmi saada.
1. Jogurt
Jogurt mõjub stressis kõhule rahustavalt, sest seal leiduvad kasulikud probiootikumi bakterid loovad õige tasakaalu ning aitavad lahti saada ebatervislikest bakteritest. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes sõid iga päev jogurtit, kaotasid oma vöökohalt 81 protsenti rohkem rasva, võrreldes nendega, kes jogurtit ei söönud. Jogurtis leiduv kaltsium vähendab ka teistes toitudes leiduva rasva imendumist. Kasulikud on magustamata ehk maitsestamata jogurtid.


2. Muna
Muna on üks parimatest ning odavamatest valguallikatest, sisaldades 6-9 grammi valku ühe muna kohta. Muna on n-ö supertoit, sest sisaldab peaaegu kõiki vitamiine peale vitamiin-C. Kui kardad kolesterooli pärast, siis muna sisaldab kasulikku kolesterooli ehk HDL-i, mis aitab langetada kehas leiduva halva kolesterooli taset.


3. Roheline tee
See imejook kaitseb vähi eest, tugevdab immuunsüsteemi ning kannab endas noorendavaid omadusi. Kõrge antioksüdantide tase aitab vähendada ka rasva hulka vöökohal. Sportlased, kes tarbisid vähemalt neli tassi rohelist teed päevas 12 nädala jooksul, kaotasid vöökohalt kaheksa korda rohkem rasva kui need, kes jõid kohvi, näitas ajakirjas Journal of Nutrition avaldatud uuring.


4. Õunad
Õunad on täis vees lahustuvaid pektiinikiude, mis seovad vett ning tekitavad täiskõhutunde, langetades samas insuliini taset. Liiga kõrge insuliini tase ei ole kehale hea, sest paneb organismi energiat salvestama.


5. Kalkun
Peaaegu iga üheksas naine kümnest kannatab PMSi ehk premenstruaalse sündroomi all ning pärast 30. eluaastat läheb haigus tavaliselt hullemaks. Selle leevendamiseks ja vältimiseks on soovitav süüa toitu, mis sisaldab trüptofaani – see aitab kehal toota hea enesetunde hormooni ehk serotoniini. Söö PMSi ajal kalkuniliha, kana ja banaani, sest need sisaldavad palju trüptofaani. Kuna kalkun sisaldab 100 grammi kohta 25 grammi valku, sobib see suurepäraselt ka trennist taastumiseks.


6. Kaerahelbed
Kui soovid kõhule hommikul head starti anda, siis alusta kausitäie kaerahelbepudruga. Kiudained stimuleerivad soolestiku tööd, pannes seedimise paremini tööle. Lisaks tekitavad kaerahelbed täiskõhutunde ning vähendavad magusaisu. Kaerahelbed on ka head magneesiumi, raua ja B-vitamiini allikad.


7. Marjad
Marjad on tõelised antioksüdantide pommid ning täis toitaineid, mis suurendavad keha verevarustust ning kiirendavad hapniku viimist lihastesse. Nendes leiduv täiendav C-vitamiin annab ka rasvapõletusele uue hoo, sest C-vitamiin on vajalik, et maks ja neerud toodaksid aminohapet karnitiin, mis muudab keharasva energiaks.


8. Punane vein
Naistel, kes naudivad toidu kõrvale igapäevaselt klaasikest punast veini, on väiksem kaalutõusu tõenäosus, kui neil, kes pokaalist keelduvad. Alkoholi tarbimine väikestes kogustes aitab stressist vabaneda ning kortisooli taset vähendada. Lisaks leidub veinis antioksüdant reservatrool, mis aitab rasva lagundada. Piirdu üksnes ühe klaasiga, sest suuremas koguses alkoholi tarbimine omab vastupidist mõju.


9. Vesi
Niipea, kui kehal on vedelikupuudus, avaldub see meie energiataseme languses. Inimesed, kes on tarbinud piisavalt vedelikku enne treeningut, suudavad teha jõusaalis 17 korda rohkem kordusi. Seepärast joo enne trenni klaas vett ning pea meeles, et keha jaoks on oluline saada pidevalt vedelikku juurde, st päevanormi ei maksa korraga ära juua.


10. Pähklid
”Kõhulihased luuakse köögis”, väidab David Zinczenko, kes on kirjutanud raamatu ”The abs diet”. David järgi on kõhu heaolu tagamiseks kõige olulisem tarbida mandleid ja pähkleid. Mandlid sisaldavad rikkalikult vitamiine ja magneesiumi, mis reguleerib stressihormooni kortisool. Kui keha on pikka aega stressis, hakkab ta koguma rasva just vöökohale, mis on eriti ohtlik meie südame- ja veresoonkonna tervisele.
 

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik