Esmaspäev , 4 detsember 2023
lemon3 640x359 1

Pane enda hommik särama! Viis põhjust sidrunivee joomiseks.

Sidrunivesi on teatud iidne allikas vitamiinidele ja mineraalidele. Peale selle laeb ta sind mõnusa energiaga ning hoiab ärkvel ja värskena läbi terve päeva. Kuid miks täpselt on see lihtne kombinatsioon üks parimaid viise hoida head tervist ning elada pikka õnnelikku elu?Sidrunivesi on väga maitsev ja kustutab suvel ülimalt hästi janu. Kuid sellel joogil on ka mitmeid üllatavaid tervisele kasulikke omadusi.

Eriti soovitatav on vett sidruniga juua just hommikul.

Portaal My Vega kirjutab, et iga hommiku alustamine sidruniveega on näiteks rituaalne toiming Ayurveda jooga traditsioonis. Sidrunivesi ergutab ainevahetust ja puhastab keha kõigist mürkidest, mis võivad olla öö jooksul seedetrakti kogunenud.

Kui Läänes on harjutud hommikuti jooma kohvi või teed, siis vahelduseks võib proovida päeva alustada hoopis sidruniveega. Vesi klassis võib olla nii soe kui ka külm ja sellele tuleks lisada umbes pool sidrunit klaasi kohta.

  1. Immuunsüsteemi toetamine

Sidrunid sisaldavad väga palju antioksüdanti C-vitamiin, mis immuunsüsteemi toetamise abil võib ravida hingamisteede haigusi. Sidrunites oleval askorbiinhappel (C-vitamiin) on põletiku vastane toime ja nendes samuti leiduval saponiinil on antimikroobsed omadused, mis aitavad eemal hoida külmetushaigusi ja grippi. Lisaks soodustab askorbiinhape raua imendumist organismis.

  1. Keha leeliselisena hoidmine

Vaata ka:

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

VIDEOD! Politsei hoiatab: autovargad on taas liikvel

Politsei hoiatab Tallinnas tegutsevate autovaraste eest ja kutsub üles kõiki sõidukiomanike olema valvsad. Täna hommikul

error: Sisu on kaitstud!