Toiduained, mis puhastavad maksa | MinuAeg
Laupäev , 9 detsember 2023
meal g0b7d62181 640

Toiduained, mis puhastavad maksa

Iga kord, kui puutume kokku keskkonnasaastega või kui sööme midagi, mis ei ole kuigi tervislik (mida tuleb tavaliselt ette eriti just pühade ajal), koormame oma maksa. Maksa peamine ülesanne on mürkainete ja rasvade organismist eemaldamine ning sellise suure koormuse ajal ja järel võib maksa talitlusvõime olla oluliselt häiritud.

On aga teatud toiduaineid, mis aitavad maksa puhastusvõimet ergutada ja suurendada. Proovi lisada allpool olevaid toiduaineid oma söögisedelisse nii sageli kui võimalik.

1. Küüslauk

Juba väike kogus küüslauku võib olla piisav, et ergutada toksiinide organismist väljutamist. Küüslauk on suurepärane allitsiini ja seleeni allikas, need keemilised ühendid toimivad meie peamise puhastussüsteemi maksa puhastajana.

2. Greip

Greip on väga hea C-vitamiini ja teiste antioksüdantide allikas, mistõttu tasub seda maksa puhastamiseks usinasti süüa. Uuringud näitavad, et greip võib lagundada kantserogeenseid aineid ja neutraliseerida mitmeid mürkaineid.

3. Punapeet ja porgand

Peedid ja porgandid on suurepärane flavonoidide ja beetakaroteeni allikas. Porgandid ja peedid ergutavad maksa talitlust ja kiirendavad organismis puhastusprotsessi.

4. Roheline tee

Roheline tee on hea katekiiniallikas; katekiin on maksa korraliku talitlemise seisukohast väga kasulik ja oluline. Rohelisel teel on arvukalt tõestatud tervisele kasulikke omadusi, nii et rohelist teed tuleks juua võimalikult sageli.

5. Rohelised lehtköögiviljad

Nii toored kui ka keedetud-aurutatud rohelised lehtköögiviljad ergutavad maksa puhastamist. Need sisaldavad rohkesti klorofülli ja ühendeid, mis seovad ja viivad välja raskemetalle, kemikaale ja pestitsiide. Peale selle stimuleerivad rohelised lehtköögiviljad sapipõie talitlust. Sapipõis eemaldab organitest ja verest jääkaineid.

6. Avokaado

Avokaadol on väga soodne toitaineprofiil ja see on väga tõhus toiduaine ka ohtlike toksiinide väljutamisel. Avokaado ergutab glutatiooni tootmist. See ühend on üks tähtsamaid maksa puhastamise protsessis osalejaid.

7. Õunad

Õunad omakorda on väga hea pektiini allikas. Pektiini vajab organism toksiinide kõrvaldamiseks seedesüsteemist. Õuntel on seetõttu otsene mõju maksale ja õunad parandavad maksa talitlemist.

8. Oliiviõli

Külmpressitud õlid, näiteks oliivi- või linaseemneõli, on maksa tervisele väga kasulikud. Oluline on tarbida neid väikestes kogustes, sest õlid on väga energiarikkad ehk sisaldavad palju kaloreid. Külmpressitud õlid varustavad organismi lipiididega, mis mängivad olulist rolli ohtlike toksiinide väljutamisel.

9. Ristõielised köögiviljad

Sellised köögiviljad nagu spargelkapsas, lillkapsas ja Brüsseli kapsas puhastavad maksa väga hästi, sest need suurendavad glükosinolaadisisaldust. Glükosinolaat ergutab organismis ensüümide tootmist. Need ühendid osalevad kantserogeensete ainete ja toksiinide lagundamises, mis võib oluliselt vähendada kantserogeense haiguse väljakujunemise riski.

10. Sidrunid

Sidrunites leidub rohkelt C-vitamiini, mis ergutab toksiinide väljutamist. Parim, mida võid enda ja oma maksa jaoks teha, on juua igal hommikul ärgates tühja kõhuga klaas leiget vett, kuhu on lisatud värskelt pressitud sidrunimahla.

6 vaevust, mis võivad viidata maksavähile

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!