Erakorralised uudised
giorgio trovato XatMS2NXIpo unsplash

Tõeotsingul: Miks kohvi joomine hommikul kiiremini potile ajab

Paljudele inimestele on hommikune kohvijoomine saanud igapäevaseks rituaaliks, mis aitab ärgata ja päeva alustada. Lisaks kohvigutavale mõjule palju inimesi, et see toimib ka kui kiire seedetegevuse käivitaja. Artikkel uurib, miks kohv võib tugevdada seedimist ja viia inimesi hommikul potile.

 

Kofeiini Mõju Seedesüsteemile:

Kofeiin on stimulant, mis tuleb mitte ainult meie aju, vaid ka seedesüsteemi. See annab soole peristaltikat ehk sooleseinu kokkutõmbavate lihaste liikumist, mis on vajalik toidu ja jäätmete läbimiseks soolestikus.

 

Gastriini ja kolereetiline toime:

Kohvi joomine parandab maohappe sekretsiooni, suurendades tõstai gastrini taset. See maitseb soootoorikat, mis võib tungiva vajaduse minna tualetti. Samuti on kohvil kolereetiline efekt, mis tähendab, et see mida saphapete sekretsiooni, aidates kaasa rasvade seedimisele ja sooletrakti liikumisele.

 

Kohvi Lõõgastav Toime Sooltele:

Lisaks teistele võib lõõgastav toime soolestiku lihastele aidata kaasa kohvi liikumisele. Selle nähtuse uurimine viitab sellele, et kohv võib soodustada anal sfinkteri lõõgastumist, mis võib viia hommikuse tualettrutiini kiirendamiseni.

 

Individuaalne Tundlikkus:

On oluline, et mitte kõik inimesed ei koge kohvist tulenevat tualeti tungi. Individuaalne kogemus kofeiini ja muude kohvide leiduvate ühendite suhtes võib määrata, kui tugev on hommikuse kohvi mõju soolestikule.

 

Soole Mikrofloora ja Kohv:

Hiljutised uuringud viitavad ka sellele, et kohv võib saada ainult mikrofloorat, mis võib saada seedimist ja sooletrakti tervist. Kohvis leiduvad antioksüdandid ja muud ühendid võivad olla prebiootikumid, mis soodustavad bakterite kasvu soolestikus.

 

Kohvi Diureetiline Toime:

Kuigi kohvi diureetiline toime on rohkem seotud urineerimisega, on siiski kaasnev mõju seedimisele. Vedeliku tarbimise suurendamine võib aidata toetada regulaarset sooletrakti funktsiooni.

 

Järeldus:

Kohv ei ole lihtsalt ärkamise vahend, vaid sellel on oluline mõju meie seedesüsteemile. Hommikuse ergutav toime seedi võib olla kombinatsiooni kofeiini kohvi tugevdamise mõjust, hormonaalsetest muutustest, soolestiku mikrofloorale mõjust ning muudest avaldumisprotsessidest mõjutavatest ühenditest.

Nii nagu kohvi mõju ärkamisele on inimeste seas erinev, on ka selle mõju seedimisele individuaalne. Mõnele on see tervitatav hommikune rutiin, samas kui teised

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat

Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mai 2024

Looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus