Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
fire gcdbef0714 640

Tänavu on tulekahjudes elu kaotanud 30 inimest

Tänavu jaanuarst oktoobrini hukkus esialgsetel andmetel tulekahjudes 30 inimest ehk ühe võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Kõige rohkem on leekides elu kaotanud inimesi Harjumaal, Ida-Virumaal ja Tartumaal ehk vastavalt üheksa kuus ja viis. Viljandimaal on tulekahjud nõudnud kolm inimelu ja Lääne-Virumaal kaks, vahendab BNS.

Üks inimene on leekides hukkunud Saaremaal, Pärnumaal, Järvamaal, Jõgevamaal ja Võrumaal ning ühtegi tulesurma pole olnud Hiiumaal, Läänemaal, Raplamaal, Valgamaal ja Põlvamaal.

Jaanuaris hukkus tules neli, veebruaris kolm ja märtsis kaks inimest, kuid aprillis ja mais oli tulesurmasid juba vastavalt seitse ja kuus. Juunis oli üks tulesurm, juulis nõudsid leegid kaks inimelu ning augustis tules hukkunuid polnud. Septembris suri leekides kolm ja oktoobris kaks inimest.

Päästeamet tuletab meelde, et kütteperioodi eel tuleb kutsetunnistusega meistritel lasta üle kontrollida küttesüsteemide seisukord ning vajadusel tuleb need enne kütteperioodi algust lasta kutsetunnistusega pottsepal ka korda teha.

Samuti tuletab päästeamet meelde, et suitsuanduri töökorras olekut tuleb kontrollida vähemalt kord kuus, vajutades testnupule. Samuti tuleb üle kontrollida suitsuanduri kehtivusaeg. Lisaks suitsuandurile tasub eluruumidesse paigaldada ka vingugaasiandur, sest tavaline suitsuandur vingugaasi tuvastada ei suuda.

Allikas Pealinn.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!