-1 C
Tallinn
Laupäev 1. aprill 2023
HuvitavatTäna toimub 16. korda Vikerraadio e-etteütlus kell 10.00

Täna toimub 16. korda Vikerraadio e-etteütlus kell 10.00

Täna toimub 16. korda Vikerraadio e-etteütlus.

Stuudios jagavad kirjutajaile viimaseid näpunäiteid e-etteütluse meeskonnaliige, Vikerraadio “Keelesaate” autor Piret Kriivan ja saatejuht Kerttu Kaldoja.

Kell 10.25 kõlab raadioeetrist tekst, mis tuleb sisestada Vikerraadio kodulehel olevasse tekstiaknasse. Aken aktiveerub kell 10. Etteütlust saab kirjutada kella 11-ni, teksti loetakse raadios ette korduvalt.
E-etteütlust on võimalik kaasa teha ka nägemis- ja kuulmispuudega inimestel. Samal ajal raadioeetris kõlava tekstiga ilmub ERR.ee portaali video, kus teksti saab lugeda huultelt. Etteütluse lehekülg on kohandatud nägemispuudega inimestele.

Kuna tänavune tekst on pühendatud laulu- ja tantsupeole, saavad peol osalejad end e-etteütluse lehel eraldi ära märkida ja osaleda eriauhinna loosimises.

Osalemise kategooriad

Vikerraadio kuulutab võitjad välja kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse ka tekst lahti. Saates avalikustatakse parimad kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel.
Korrektne tekst koos paralleelvariantide ja veaohtlike kohtade selgitustega pannakse üles Vikerraadio kodulehele. Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada keelenõuande telefonil 631 3731 (töötab kell 11–15).

Tänavuse e-etteütluse teksti koostavad:
Tartu Ülikooli eesti kirjanduse doktorant ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susi;
Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja Peeter Päll;
Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik;
Eesti Keeletoimetajate Liidu esimees, Tartu Ülikooli keelenõunik Helika Mäekivi;
Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee;
Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome;
Haridus- ja teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna nõunik Sirli Zupping;
Vikerraadio vastutav toimetaja, “Keelesaate” autor Piret Kriivan.

Etteütluse auhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium, Rahva Raamat, Apollo ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA.
E-etteütlust korraldab Vikerraadio koos Eesti Keele Instituudi ning haridus- ja teadusministeeriumiga.

Veel artikleid