Friday , 28 January 2022
Screenshot 2021 10 26 at 20.38.34

Tallinnas katsetatakse uut kahe lõõtsaga 24 meetri pikkust ühissõidukit

„Kavatseme Tallinnas luua nii uusi ühistranspordi liine, kui ka tuua tänavatele uusi ühistranspordi liike,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Metroobussi süsteemi rajamine oleks mitu korda odavam kui trammiliinide loomine ning metroobuss saab olla sarnase kandevõimega ja sama keskkonnasõbralik. See aga ei tähenda, et me loobume trammi- või bussiliinidest. Liinide ja veeremi küsimusi tuleb lahendada kompleksselt, iga lahendus peab olema osa suuremast pildist.“

Tallinna trolliliinidel katsetatakse detsembri alguseni uut kahe lõõtsaga ühissõidukit, mis saab sõita trollina kontaktvõrgus, kuid suudab vajadusel oma sarved liinidest lahti ühendada ja sõita ka akutoitel nagu elektribuss.

Solarise tehases toodetud Trollino 24 MetroStyle mahutab ligikaudu 200 reisijat ehk neli korda rohkem kui tavaline buss. Kahe liigendi ehk lõõtsaga trollil on kokku viis ust ja see sõidab kaheksa rattaga neljal teljel.

Sellised ühissõidukid sobivad sõitma niinimetatud metroobussi kiirveo liinidel, mis sõidaksid tipptundidel kesklinna teiste suuremate linnaosadega ühendavatel magistraalidel. Metroobussi liinikoridor on tavapäraselt ülejäänud liiklusest eraldatud, nii et ühissõidukid saaksid neile reserveeritud rajal sõita takistamatult ja kiiresti.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on katsetatava ühissõiduki kandevõime võrreldav trammiga, mis on mahutab meie praegustest ühissõidukitest kõige rohkem reisijaid.

„Samas ei vaja see nii kulukat infrastruktuuri kui tramm ning on odavam ka veeremina,“ selgitas Novikov. „Sellise ühissõiduki eelis tavalise elektribussi ees on see, et seda on võimalik laadida dünaamiliselt trollide kontaktvõrgu kaudu ja laadimiseks ei ole tingimata tarvis rajada mahukat laadimistaristut lõpp-peatustesse. Trollivõrgus kasutatav elekter on aga juba praegu sajaprotsendiliselt roheline,“ nentis Novikov.

“Tulevikus peaks selliste sõidukite põhjalt tekkima täiesti uus liinivõrk, mis sõidab eraldi koridorides, mis on kiire ja efektiivne ning selles mõttes metrooga võrreldav. See võimaldaks muuta meie ühistranspordi veelgi atraktiivsemaks,” lisas abilinnapea, kelle sõnul on suur hulk tööd ühistranspordi kaasajastamiseks juba ka ära tehtud.

“Meie tänane bussipark on üks Euroopa kaasaegsemaid, kõik uued bussid, mida me oleme soetanud, omavad juba konditsioneeri ja muid kõiki lisasid, ehk siis tegelikult oma mugavuse poolest on need täiesti võrreldavad erasõidukitega.”

Trollino 24 MetroStyle sõidab detsembri alguseni kõikidel Tallinna trolliliinidel. Reisijad saavad sellega sõita alates järgmise nädala esmaspäevast ja esialgu trolliliinil nr 1.

Täielikult elektritoitel liikuv ühissõiduk laeb oma akusid kontaktvõrgu kaudu ja saab sarved kontaktvõrgust automaatselt lahti ühendada ning sõita akutoitel järjest ligikaudu 10 kilomeetrit.

See võimaldab sellist ühissõidukit kasutada liinidel, mis jäävad osaliselt väljaspoole kontaktvõrku ning samuti sarved ajutiselt langetada linna keerulisemates liiklussõlmedes ja need läbida kiiremini, kui seda teevad Tallinnas praegu kasutatavad trollid.

Jaga

Vaata ka:

Arnold Oksmaa

Nii Soomes kui Eestis lavalaudu vallutanud meelelahutustäht Arnold Oksmaa on Eestis tagasi.

Elu24-le avaldab Arnold Oksmaa, et alustas tööd pealinna Maximas, kus on juba nädala aega olnud …

eestloto

Eesti Loto annab välja KoroonaLoterii, millega võib võita koroonapassi või negatiivse testi.

AS Eesti Loto, mis on loteriide korraldamisega tegelev ettevõte, ning kuulub täielikult Eesti riigile, andis …

pildistamine

ADVOKAAT SELGITAB Kus võib pildistada ja kuidas neid pilte kasutada?

Pea igal inimesel on endaga kaasas salvestustehnika telefoni näol ning vahel tundub, et seda kasutatakse …

Maxima tootajad scaled

Maximas on sadu töötajaid, kes on ettevõttesse väga pikalt püsima jäänud

Suure hulga töötajate kõrval, kes on Maxima Eestis olnud juba 10 või 15 aastat, täitus …