Uudised

Tähemärkide varjuküljed.

Jäär

Jäära nõrgaks küljeks on olla manipulaator ja mitte tõearmastaja. Igavesti rahutu ja püsimatu hing tahab kõike kohe ja kiiresti kätte saada. Ettevõtmised ja inimesed jäetakse seejuures sinnapaika ja hooletusse. Jäär on äärmiselt isekas, kui ta midagi endale pähe võtab, siis võib ta riskeerida ilma süümepiinadeta nii enda kui teiste turvalisusega. Jäära varjukülg hõlmab vastasmärgi Kaalude kõhklemiskalduvusi, mis viib asjade edasilükkamiseni ja mille tõttu on raske öelda “ei”. Nad ehk soovivadki kõige rohkem, et süda oleks rahul, aga tavaliselt ei tule sellest midagi välja. Jäärade karma tulenebki eelmiste elude isekusest ja egotsentrismist, suutmatusest arvestada teiste tunnete ja vajadustega. Ta peab õppima olema juhtpositsioonil ilma teisi maha surumata ja jalge alla tallamata.

Sõnn

Sõnn pole suuteline erinevaid seisukohti hindama, kasutab alati kindlalt juurdunud arvamusi. Ta keeldub riske võtmast või midagi uut katsetamast ja ilmutab inimeste ning asjade suhtes suurt omanikutunnet. Hea elu otsingul ilmutab ta sageli ka nautlemist ja isegi suurustlevat käitumist. Sõnni varjukülg haarab vastasmärgi Skorpioni ebameeldiva poole, mis on mürgine pahatujulisus, kadedus, armukadedus, pidev rahulolematus. Tema sisemuses koguneb hõõguv raev nende tunnete kuhjumisel. Sõnn on juba loomult vihapidaja, kes ei unusta kunagi, mistõttu andestamine on tema meelest võimatu. Sõnni karma tekib vastupandamatust kiindumusest materiaalsesse omandisse ja kalduvusest otsida kindlustunnet välistest asjadest. Ülesandeks on otsida sisemist kindlustunnet, mis on igavene ja hävitamatu.

Kaksikud

Kaksikud ei tea, mis on tõde ja muudavad pidevalt oma lugusid, ilma et ise märkaks. Ebameeldivad faktid lükatakse kõrvale, manipuleeritakse, kus võimalik. Kaksikud on kahepalgelised ja armastavad klatšida. Varjukülg on petmine, kavalus, näitlemine, tüssamine, mille ajendiks on tegelikult tüdimus, reageerimine lollustele või tunne, et teda ennast petetakse. Kaksikute karma keerleb valede ja nurjatute plaanide ümber. Negatiivsuseks eelmistest eludest on keelepeks, laim, reetmine, valetamine, praeguses elus peaks alati tõe välja selgitama ja selle juurde jääma.

Vähk

Vähi puudused tulenevad emotsionaalsest tundlikkusest, haavatavana muutub ta armukadedaks, valdushimuliseks ja haarab kinni igast asjast, mis turvatunnet pakub. Vähi varjukülg tuleneb tema tugevast emotsionaalsest mõjust, mida ta soovib asjade ja inimeste üle saavutada. See tuleneb tema isiklikust seesmisest kindlusetusest. Vähi karma on seotud olukordade ja suhetega, millest ta keeldub lahti laskmast. Need on sõltuvuse ja lämmatava armastuse suhted. Käesolevas elus on see hoolitsuse vorm, mida ta teistele jagab, aga väljakutseks võiks olla hoopis hoolitsus iseenda eest, et ta ei peaks ootama emotsionaalset tuge teistelt.
Lõvi

Lõvi kaldub teiste üle võimutsema ja on igasuguse välise butafooria ning võltskiituse suhtes tundlik. Snobism, uhkus, üleolek, hea elu tagaajamine kahjustavad teda. Varjuküljeks on lausa pealetükkiv juhtimise vajadus ja soov teiste elu korraldada. Lõvi varjukülg otsib alati võimalust teiste nõrkusi ära kasutada. Karma tõttu on tal vaja tunda, et võim ja vastutus on tema käes. Tegelikuks väljakutseks on saavutada isiklikke võimalusi, mitte nautida võimu teiste üle.

Neitsi

Klammerdudes pisiasjadesse käib Neitsi ringi silmaklapid peas ja muutub aastatega väga pedantseks. Kalduvus kriitilisusele, eneseõigustusele tuleneb sellest, et ise ei suuda sellist täiuslikkust saavutada, mis vähendaks kõhklusi enese suhtes ja tõstaks tegelikku enesehinnangut. Varjukülg on ülearu kombeline, väliselt kohkub kõigest tagasi, mis on ebatäiuslik ja pole puhas, aga teda võib väga köita salajane patuelu ja pornograafia. Neitsi varjukülg ei ole sugugi nii neitsilik. Mahasurutud isiksusel on salajane kahtlus, et tema teab paremini kui teised. Karma võib muuta Neitsi orjameelseks, ta suudab ka alandlikult teisi teenida, otsimata tunnustust või tasu. Väljakutseks on kohut mõista ilma pedantse kriitikata.

Kaalud

Täiuslikkuse otsingul jätavad Kaalud kahe silma vahele enda puudused ja ilustavad probleeme. Partnerluse soov on terav ja nad teevad selle nimel liiga palju kompromisse. Lõppkokkuvõttes on ikka ja alati rahulolematud ja isikliku tasakaalu otsingul. Kaaludel on raske kindlat otsust langetada, kalduvad just seetõttu “laiskusele”. Varjuküljeks on hämmastavalt isekas vari, mis haarab vastasmärgi Jäära ebameeldivaimad iseloomujooned. Endassesüvenenud ja kangekaelsed Kaalud väljendavad tavaliselt muret teiste heaolu pärast, aga tegelikult valetavad ja petavad omaenda isekate eesmärkide jahil olles. Kaalude karma on seotud inimsuhetega ja kalduvusega kohaneda just nende asjadega, mis neile endale kahju toovad. Otsustamisvõimetus ja suhted tõega vajavad sügavamat uurimist. Väljakutse on olla tulevastes suhetes aus ja avatud ning arvestada mõlema osapoole vajadusi.
Skorpion

Pealetükkiv ja kinnisideede küüsis olev Skorpion on tegelikult kergesti haavatav inimhing, kes tahab omada teiste üle totaalset võimu. Surmava astlaga Skorpion võib olla seejuures ka väga masohhistlik. Tema tegelik varjukülg on pahatahtlik ja mürgine. Kogu vimm ja mürgisus on ühendatud vastasmärgi Sõnni kangekaelsusega. Tugeva enesehävitamiskihu tõttu piinab nii ennast kui teisi. Karma on seotud võimu kuritarvitamise või väärtarvitamisega, väljakutseks on avastada aare, mis on peidetud mingisse minevikujuhtumisse. Tema isiksus on kõigest hoolimata tugev ja arenenud just selle traumaatilise kogemuse tulemusena.

Ambur

Suur vabadusiha tõukab teda tagant ja võib temast teha ebalojaalse ja ebausaldusväärse isiku. Kiire ja tormakas Ambur jätab kohustused ja ülesanded unarusse, pidades neid tähtsusetuteks pisiasjadeks. Taktituna solvab sageli teisi, aga talle antakse see andeks. Varjukülg on oskus teeselda. Meisterliku valetajana on osav “luuletaja”, sageli unustab lubadused, otsides pidevalt uusi kogemusi. See puudutab kõiki eluaspekte. Hooplev ja mässumeelne vari tahab, et teda tähele pandaks ja armastataks. Surve tajumisel avaldub tema taktitus salvava ja pahatahtlikuna. Karma on seotud elukestva elumõtte otsingutega. Väljakutseks on teha vahet tõe ja vale vahel ning elada vastavalt sellele.
Kaljukits

Tema on võimuhull ja otsustab inimeste üle sageli nende poisitsiooni ja varanduse järgi. Sageli otsustab ka selle järgi, kuidas nad aitavad tal endal karjääriredelil tõusta. Teisi kontrolliv isiksus näeb maailma üsna jäikades tingimustes, surub nii endale kui teistele peale reegleid, mida ja kuidas peab elama. Varjukülg on kriitilisus, kitsarinnalisus, pessimism ja jäikus. Mingi sisemine rahulolematus tekitab temas erilise tunnustuse- ja eduvajaduse. Karma on seotud moraalinormidest kinnihoidmisega. Karma väljakutseks on leida sisemine hääl ja lubada sellel ennast juhtida. Ühendada sisemine spirituaalsus igapäevase materialistliku reaalsusega.
Veevalaja

Veevalaja nõrgaks küljeks on kalduvus egotsentrismile, äärmuslik soov muutuste järele, see võib kahjustada kõike muud, sest koos “vanniveega” võib välja visata ka “lapse”. Veevalajal on varjupooleks Saturni jahe vari, mille tõttu ta on hukkamõistev perfektsionist, kes ihkab võimu anarhia teel saavutada. Uraani vari seevastu on aga ebakonventsionaalne ja paheline, tegutseb pigem teistest erinemise pärast. Veevalajatel esineb anarhia- ja hävitamispüüdlusi. Veevalaja karma kujutab kunagisi vastuhakke ja võimukonflikte, väljakutseks on võtta minevikust kõik hea, lasta ülejäänul minna ja areneda paindlikult.

Kalad

Kaladel on väga raske karmi reaalsusega toime tulla. Nende loomus on manipuleeritav ega suuda tõe ja vale vahel vahet teha. Kalad taganevad oma lubadustest just seetõttu, et varjuküljeks on märtriks olemine. Kuigi tunnevad, et neid kasutatakse ära, ei suuda nad mõista, millal on õige aeg lõpetada teistele heategude tegemine. Süütunne ja eneseohverdus on peamised jooned. Kalade karma puudutab märtriks olemist ja päästja ning lunastaja mängimist. Väljakutseks on õppida kaasa tundma, ilma teiste valu või kannatusi enda peale võtmata.

Jaga
Back to top button