Erakorralised uudised
emaalkohol

Tahab olla lastele hea ema, aga viinakurat röövib selle ära

Tartus elav 32-aastane Liina (nimi muudetud) on kahe lapse ema. Ta armastab oma lapsi väga ja tahab olla neile parim ema, mida ta olla saab. Kuid viinakurast on tema elu üle võtnud ja takistab tal olema see ema, keda ta tahab olla.

Liina hakkas alkoholi tarvitama juba teismelisena. Alguses oli see vaid lõbus, kuid aja jooksul muutus see sõltuvuseks. Liina hakkas jooma, et toime tulla stressi ja negatiivsete emotsioonidega. Ta joob nii kodus kui ka väljaspool.

Liina alkoholitarbimine on mõjutanud tema elu kõiki aspekte. Ta on kaotanud töö, tal on rahaprobleeme ja ta on kaotanud sõprade. Kuid kõige rohkem on see mõjutanud tema lapsi.

Liina lapsed on tunnistajaks tema alkoholitarbimisele. Nad on näinud, kuidas nende ema joob end purju ja teeb rumalusi. See on neile olnud väga raske.

Liina tahab oma sõltuvusest vabaneda, kuid ta ei tea, kuidas seda teha. Ta on proovinud mitu korda loobuda, kuid on alati ebaõnnestunud.

“Ma armastan oma lapsi väga ja tahan olla neile hea ema,” ütleb Liina. “Kuid alkohol on minu elu üle võtnud ja ma ei suuda sellest lahti saada.”

Liina ei ole üksi. Eestis on umbes 100 000 alkoholisõltlast. Alkoholism on tõsine probleem, mis võib hävitada peresid ja elusid.

Kui olete alkoholisõltlane, on abi saadaval. On olemas palju ressursse, mis aitavad teil sõltuvusest vabaneda.

Kui teie või keegi teie tuttav võitleb alkoholisõltuvusega, võtke ühendust abi saamiseks. On olemas inimesed, kes tahavad ja oskavad aidata.

Allpool on mõned abinõud, mis võivad aidata teil alkoholisõltuvusest vabaneda:

  • Otsige professionaalset abi. Alkoholismiravi on tõhus viis sõltuvusest vabanemiseks.
  • Liituge toetusgrupiga. Toetusgruppide liikmed mõistavad teie olukorda ja saavad pakkuda tuge ja nõuandeid.
  • Muuda oma elustiili. Alkoholi tarvitamise vähendamiseks või lõpetamiseks peate tegema muudatusi oma elustiilis. See võib hõlmata tervislikuma toitumise, regulaarse treeningu ja stressi juhtimise õppimist.

Alkoholismi ületamine ei ole lihtne, kuid see on võimalik. Kui olete otsustanud sõltuvusest vabaneda, on abi saadaval. Ärge andke alla!

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Armastuse Horoskoop – Laupäev, 22. juuni 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna võib

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 22 juuni 2024

Taroskoop laupäevaks, 22. juuniks 2024 Jäär (21. märts – 19. aprill): Mõõkade Äss – Täna