Huvitavat

Suure Vanga 365 nõuannet – Püüdke ennast valitseda!

„Ärge ärrituge kunagi!“ manitses Vanga. „Mõistlikkuse esimene reegel on – mitte endast välja minna. Hea enesevalitsus kõneleb suurest südamest. Osake ennast valitseda, et teid ei õnnes ega õnnetuses süüdistataks pidurdamatuses, vaid imetletaks teie hingesuurust.“

Targad ja lahked inimesed lähevad harva endast välja. Neil jätkub tarkust ja headust võtta ümbritsevaid inimesi sellistena, nagu nad on, kõiki eluseiku aga võtta kui tegelikkust. Kurjad ja tühised inimesed vihastuvad tihti – neil on kõik valesti, kõik ärritab, ja ümbritsevaid peavad nad reeglina endast madalamateks, halvemateks.

Teisi inimesi tõmbab intuitiivselt tarkade ja lahkete inimeste poole, juba nende kohalolek otsekui soojendab hinge, muudab maailma ümberringi valgemaks ja rõõmsamaks. Tühiseid ja õelaid inimesi tõrjutakse – nende läheduses on ebamugav. Nii tulebki välja, et mida lahkem, targem, natuurilt rahulikum on inimene, seda rohkem on tal sõpru, seda rõõmsam on tema elu; ja igas hädas on paljud valmis talle appi tõttama. Õelad inimesed on alati üksi. Ja see on õiglane!
Suure Vanga 365 nõuannet

Loe Vanga teisi postitusi SIIT

Jaga
Back to top button