Erakorralised uudised
woman 2003647 1280

Sügisvärvid riietuses: Mis on need värvid, mida tasuks kanda sügisel

Sügisel on riietumisel levinud teatud värvipaletid, mis peegeldavad aastaaja muutumist ja sobivad hästi selle aja ilmastikutingimustega. Kuigi värvide eelistused võivad olla subjektiivsed ja moevooludest sõltuvad, võib teatud värvide valimine sügisperioodil olla ka praktiline ja psühholoogiline valik, mis kajastub rõivaste värvivalikus.

Sügisvärvid riietuses

Sügisel domineerivad tavaliselt soojad ja maalähedased värvid. Mõned populaarsed sügisvärvid riietuses hõlmavad järgmist:

 1. Punane: Punane on intensiivne värv, mis sügisel sümboliseerib muutust lehtedes ja puuviljades. See võib lisada soojust ja energiat sügisgarderoobi.
 2. Oranž: Oranž peegeldab sügise lehtede ja kõrvitsate toone ning sümboliseerib pühadehooaega. Oranž annab soojust ja rõõmu.
 3. Pruun: Pruun on sügisvärvides kõige olulisem. See toon on inspireeritud maa toonidest ja annab tavaliselt rahuliku ja mugava mulje.
 4. Terrakota: Terrakota on punakaspruun toon, mis sobib hästi sügise maalähedase paletiga. See lisab sügavust ja soojust.
 5. Sügav roheline: Sügav roheline värv peegeldab aastaaegade muutumist ja sobib hästi sügisel kandmiseks. See on looduse värvidega harmoonias.

Värvide psühholoogiline mõju

Värvidel on psühholoogiline mõju inimeste meeleolule ja käitumisele. Sügise riietuses kasutatavad värvitoonid võivad mõjutada järgmisi aspekte:

 1. Meeleolu: Soojad ja maalähedased värvid nagu punane, oranž ja pruun võivad tõsta meeleolu ja pakkuda rõõmu sügisesel ajal.
 2. Enesekindlus: Värvide valik võib mõjutada inimeste enesekindlust. Punane on sageli seotud enesekindluse ja võimsusega.
 3. Rahulikkus: Maalähedased toonid, nagu pruun ja terrakota, loovad rahuliku ja lõõgastava tunde.
 4. Isikupära väljendamine: Värvide valik riietuses võimaldab inimestel väljendada oma isikupära ja stiili.

Sügisel on oluline riietuda vastavalt muutuvatele ilmastikutingimustele, mis hõlmavad jahedamaid temperatuure, tuuli ja vihmaseid päevi. Siin on mõned levinud riideesemed, mida võib sügisel kanda:

 1. Kampsunid ja kardiganid: Kampsunid ja kardiganid on suurepärased valikud, kuna need pakuvad soojust ja mugavust. Need on kergesti kihistatavad, võimaldades teil reguleerida temperatuuri vastavalt päeva jooksul muutuvatele tingimustele.
 2. Pikad varrukad särk või pluus: Pikad varrukad särk või pluus on hea viis katta käed ja hoida neid soojas. Need sobivad suurepäraselt kandmiseks jope või vesti all.
 3. Teksapüksid: Teksapüksid on klassikaline valik sügisel. Need sobivad peaaegu kõigega ja pakuvad mugavust ja vastupidavust.
 4. Villased kleidid: Villased kleidid on suurepärane viis stiilse välimuse säilitamiseks ja samal ajal soojas püsimiseks.
 5. Vestid: Vestid on suurepärane kihtide lisamise võimalus. Neid saab kanda särkide või kampsunite peal ja need annavad lisa soojust ilma liigse kaalu lisamata.
 6. Saapad: Sügisel on saapad väga praktilised, kuna need kaitsevad jalgu vihma ja pori eest. Nahk- või seemisnahast saapad on hea valik.
 7. Veekindel jope: Kuna vihmased päevad on sügisel tavalised, on veekindel jope väga praktiline riideese.
 8. Sallid ja kindad: Sallid ja kindad on olulised, et hoida kaela, käsi ja sõrmi soojas. Need võivad samuti lisada stiilse nüansi rõivastusele.
 9. Talvekindad: Kui elate piirkonnas, kus sügis võib lõppeda talve algusega, on hea omada ka sooje talvekindaid, et valmistuda külmemateks kuudeks.
 10. Sokid ja sukkpüksid: Õhukeste sukkpükste ja villaste sokkide kandmine võimaldab teil jätkata lühikeste seelikute ja kleitide kandmist isegi sügisel.

Sügisel domineerivad riietuses soojad ja maalähedased värvid, mis kajastavad aastaaja muutumist ja sobivad hästi sügise ilmastikutingimustega. Need värvid võivad mõjutada inimeste meeleolu ja käitumist, andes neile soojust, enesekindlust ja rahulikkust. Lisaks võimaldavad sügisvärvid inimestel väljendada oma isikupära ja stiili riietuses.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Kahjuks leiti kadunud 40-aastane Kaido surnuna

Täiendus 12 juuli  2024 Häirekeskusele laekus täna pärastlõunal kella kolmveerand kahe paiku teade, et Kose

Ene

Politsei palub abi 37-aastase Ene leidmisel

Politsei palub inimeste abi, et teha kindlaks 37-aastase Ene asukoht. Naist nähti viimati eile Tartumaal