Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Sudamesoov 13.04.23 2 scaled

„Südamesoov“ teeb heateo keerulistes tingimustes elavatele eakatele

Täna kell 20:00 on Kanal 2 „Südamesoov“ Suure-Jaanis, kus asub kaheksa korteriga armas maja, mille elanike keskmine vanus on 75. Nad on elanud tubli ja väärikat elu, kasvatanud nendes samades korterites üles lapsed ja edendanud kohalikku elu. Kuid juba kümme aastat puudub enamikul neist võimalus end oma kodus voolava vee all üleni puhtaks pesta. 

Üle poole sajandi tagasi ehitatud majas ei ole algselt korterites vannitubasid olnudki. Pisikestes korterites on kogu ruumi vaja elamispinnaks ja veel mõni aastakümme tagasi pidi vähem kui 50 ruutmeetri peale mahtuma lausa kaks leibkonda. Mõnes korteris on hädapärane pesunurk õnnestunud tänaseks ehitada, kuid maja kõige eakamad peavad hakkama saama kõige keerulisemates tingimustes.

Maja kõige eakam elanik on 92-aastane teenekas kergejõustikutreener ja Punase Risti teenetemärgi omanik Meinhard Kirm, kelle naine Aime peab leidma viise, kuidas abikaasat nende väikeses köögis kausis pesta. Nende kõrvalkorteri eakas elanik on kolinud praegu küll hooldekodusse, kuid unistab suvel insuldist taastununa tagasi koju tulla. Kuid temagi peaks end pesemas käima kilomeetrite kaugusel avalikus saunas, kuhu omal jõul enam liikuda ei saa. 

Enamik majaelanikke on oma kodus elanud aastakümneid. Nad mäletavad, kuidas oli käia oma hoovi peal väikeses saunas pesemas, kuni see 10 aastat tagasi enam kasutuskõlblik ei olnud. Ja meie seast lahkunud olid ka need, kes oleks jõudnud ja osanud seda uuesti käima saada. Ühtehoidvad naabrid unistavad taas käia saunas, mis praegu nukralt ja katkiselt nende õue peal vanu aegu meenutab.

„Südamesoov“ on Kanal 2s täna kell 20.

Treiler: asub SIIN

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!