Huvitavat

Südamehaigusega 23.a Gabriel elab kodus saja kassiga. Saaade «Südamesoov» täitis tema südamesoovi.

«Hoian neid süles ja lasen raadiost muusikat,» räägib suure südamega Gabriel, kellel on kasside turvakodu, kus pesitseb sada päästetud kassi. Noormees põeb aga südamehaigust, mistõttu on pidev trepist kõndimine tema jaoks suisa ohtlik, ent kassiliiv ja -toit vajavad tassimist.

Saates «Südamesoov» rääkis oma loo Vana-Vigalas elav 23-aastane Gabriel, kelle südameasjaks on aidata hüljatud kasse. Esimese looma päästis noormees kümme aastat tagasi, olles siis vaid 13-aastane. «Leidsin ta maja tagant porilombist, võtsin tuppa, ravisin terveks ja leidsin talle kodu,» rääkis Gabriel. Tänaseks on tema loodud Loomade Elu turvakodus sada kassi.

Noormees tõdes, et enamik kassidest, kes tema juurde jõuavad, on haiged ja väärkoheldud. «Kui on metsikum kass, võtan igapäevaselt sülle ja lasen raadiost muusikat,» rääkis Gabriel, lisades, et enamjaolt kuulavad nad raadiot Elmar. Ta usub, et ka kõige tigedamat kassi on võimalik ümber kasvatada. «Tuleb lihtsalt aega anda ja oodata.»

«Mulle meeldivad loomad rohkem kui inimesed, sest nad on siiramad ja ustavamad,» tõdes ta, rääkides eri juhtumitest, kuidas inimesed on kasse piinanud.

Aastaid tegutses Gabriel koos isaga, kellega ehitati abi vajavatele loomadele puurid ning raviti ja hoolitseti nende eest. Kuue aasta eest suri aga tema isa vähki ning kõik tööd jäid noormehe kanda.

Paar aastat tagasi avastati Gabrielil südameprobleem, mistõttu on kolmandale korrusele iga kuu tonnide viisi kassiliiva ja -toidu tassimine tema jaoks lausa ohtlik. «Arstid täpselt ei tea, milles asi,» tõdes noormehe ema Reet. Tema sõnul sattus poiss juba sündides eluohtlikku seisundisse, kui tema nabanöör oli kuus korda ümber kaela. «Ta ei tohiks tegelt niimoodi… trepist üles-alla käia on tal päris raske, ta väsib kiirelt,» sõnas ema.

Annetusi väga küsida ei taha

«Üks kuu läks 10 000 eurot,» räägib Gabriel väljaminekutest. «Suvel tuli nii palju hoolealuseid ja neil kõigil olid kõrva- või hambaprobleemid.» Gabriel lisas, et kassidel on alati vaid kõige kvaliteetsem toit, kuna see on neile parim. Tema sõnul kulub selle peale ühes kuus ligi 2000 eurot.

Gabriel tõdes, et annetusi ta väga küsida ei taha. «Korra kuus või paari kuu tagant, siis kui häda käes on.» Siiski on avatud tema turvakodu annetustelefon, kuhu head inimesed helistavad, ning Gabrieli sõnul on ka palju püsiannetajaid, kes iga kuu toetavad. «Ta teeb seda täitsa ilma rahata. Ta ei saa palka ega midagi selle eest ju,» tõdes ema Reet, kelle pensionist pere elab.

Unistab autojuhiloast

Iga nädal peab kassidega ka kliinikus käima. Selleks peab Gabriel leidma iga kord vabatahtlikke abistajaid, kes oleks valmis kasse transportima, kuna noormehel autojuhiluba ei ole.

Just juhiloa tegemine on olnud juba aastaid tema südamesoov. «See on praegu jäänud raha taha,» tõdes Gabriel, kelle sõnul lihtsustaks auto oluliselt tema tegemisi.

Tänu saatele «Südamesoov» sai noormees alustada õpinguid autokoolis.

Südamesoov on eetris pühapäeviti Kanal2 kell 20.05

Allikas. Elu24

Jaga
Back to top button