-3.6 C
Tallinn
Laupäev 4. veebruar 2023
MõtteteradSõprus pärast lahkuminekut...

Sõprus pärast lahkuminekut…

Osad inimesed soovivad pärast lahkuminekut teineteist mitte näha ega üksteisega mitte suhelda. Teatud inimestel võib aga tekkida soov hiljem siiski sõpradeks jääda. Millega tuleks aga arvestada, kui oled pärast lahkuminekut otsustanud partneriga sõpradeks jääda?

Sõpradeks jäämine pärast lahkuminekut võib olla üsna keeruline. Seetõttu usuvad osad inimesed, et see on võimalik, teised aga leiavad, et sõpruse säilitamine on kindlasti võimatu. Üldjuhul saab sõprusest rääkida vaid juhul, kui lahkuminek oli teie mõlema ühine otsus. Võib-olla tundsite mõlemad, et teie suhe ei olnud piisavalt õnnelik ja te otsustasite sõbralikult lahku minna. Kui lahkuminek oli aga vaid ühepoolne, sisaldas palju viha, pisaraid ja õelaid sõnu, on ilmselgelt hilisem sõpradeks jäämine palju keerulisem kui mitte võimatu. Seega, mõtle järele, milline oli teie lahkuminek ja kas sõprusest on võimalik rääkida või mitte.

Esialgu siiski eraldi

Kui oled otsustanud partneriga pärast lahkuminekut sõpradeks jääda, oleks esialgu siiski kõige õigem veeta mõnda aega eraldi. Ära kohtu temaga, ära helista talle ega saada talle sotsiaalmeedias sõnumeid. See aga ei tähenda, et lubasite jääda sõpradeks, kuid selle asemel väldite teineteist. Esialgne lühike lahusolek tuleb kasuks, sest aitab sul mõista, et te ei ole enam suhtes, vaid kõigest sõbrad. See tähendab, et suhe muutub sõpruseks, kus teineteise vastu ei ole enam romantilisi tundeid. Kui oled endise kaaslasega natuke aega lahus olnud, on õige aeg saada kokku, vestelda teineteisega ja veeta üheskoos mõnusalt aega – sõpradena.

Kas soovid endist kaaslast näha õnnelikuna?

Sõpruse säilitamine pärast lahkuminekut nõuab ka teatuid iseloomuomadusi. Kui olete otsustanud jääda sõpradeks, on väga oluline teha kindlaks, kas soovid näha endist partnerit õnnelikuna. Kui oled suhtes ja kallim flirdib teise vastassoost isikuga, tekib mingil määral pisike armukadedus. Kui olete aga sõbrad ja sinu endine partner flirdib teisega, siis sellisel juhul ei tohi sa muutuda armukadedaks. Kui oled veendunud ja mõistad olukorda, et sinu endine kallim leiab uue armastuse ja sa oled tema üle õnnelik, siis võid ühtlasi ka kindel olla, et teie sõprussuhe on väga tugev.

Kui soovid endise kallimaga jääda sõpradeks, siis analüüsi, kuidas te lahku läksite ja otsusta, kas sõprus pärast sellist lahkuminekut on võimalik. Kui te mõlemad soovite jääda sõpradeks, veetke esialgu natuke aega eraldi ja jõudke eneses selgusele. Kindlasti analüüsi läbi ka olukord, kas suudad olla endise kallima üle õnnelik.

Veel artikleid