Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
soomeminuaeg

Soome valiti kuuendat korda maailma kõige õnnelikumaks riigiks

World Happiness Report 2023 andmetel on Soome taas maailma kõige õnnelikum riik. Tundub, et koroona- ja kriisiaastad ei ole globaalsel tasandil mõjutanud inimeste rahulolu oma eluga.

Maailma õnnelikumad riigid, TOP 10

1. Soome
2. Taani
3. Island
4. Iisrael
5. Holland
6. Rootsi
7. Norra
8. Šveits
9. Luxemburg
10. Uus-Meremaa

Tänavu on õnnelikumate eesotsas uustulnuk, esmakordselt 20 õnnelikuma hulka pääsenud Leedu. Leedu on 20. kohal. Väikse Balti riigi õnn on tõesti hüppeliselt tõusnud, sest Leedu on alates 2017. aastast tõusnud enam kui 30 koha võrra.

Võrdluseks, Eesti on tabelis 31. kohal, Läti 41. kohal.

Kõige õnnetumad riigid on Lähis-Ida konfliktidest ja korruptsioonist räsitud Liibanon ning Kesk-Aasias asuv vaesunud Afganistan, mida valitseb Talibani äärmusliikumine.

ÜRO initsiatiivil loodud mittetulundusühingu Sustainable Development Solutions Network avaldatud maailma õnne aruanne seab maailma riigid õnnelikkuse järjekorda.

Reiting on koostatud riiklike õnnelikkuse uuringute tulemustest, mis on kombineeritud näitajatega, mis räägivad riikide elukvaliteedist, nagu SKT ja oodatav eluiga

Edetabeli autorid tõstavad selle aasta aruandes esile inimkonna vastupidavust. Kuigi alates 2020. aastast on maailma raputanud nii koroonapandeemia, Venemaa ründesõda Ukrainas kui ka globaalne inflatsioon ja põhikaupade hinnatõus, on positiivsed tunded kaks korda tavalisemad kui negatiivsed.

Kriisid on muutnud inimesed isegi hoolivamaks. Teaduri Lara Aknini sõnul on igapäevased heateod nagu võõraste abistamine või heategevuseks annetamine muutunud tavalisemaks juba kaks aastat järjest ja on nüüd üle pandeemia-eelse taseme. Raportist selgub ka, et Venemaa sõda on ukrainlaste heaolule negatiivselt mõjunud, kuid üllatavalt vähem kui Krimmi annekteerimisel 2014. aastal. Samal ajal on ukrainlaste vastastikune usaldus ja ühtsus tõusnud rekordiliselt kõrgele.

eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

F Politsei 2

PPA tunnustas 25 ja 30 aastat abipolitseinikuna tegutsenud vabatahtlikke

Laupäeval, 20. aprillil tunnustas Politsei- ja Piirivalveamet Tartus Eesti Rahva Muuseumis abipolitseinikke, kes panustanud vabatahtlikuna

error: Sisu on kaitstud!