Screenshot 2021 10 29 at 14.51.08

Soome politsei paljastas eestlaste narkojõugu, 11 inimest võeti kinni

Helsingi politsei paljastas eestlaste juhitud narkojõugu, mis levitas Soomes 52 kilo amfetamiini ja 1,4 kilo kokaiini.

Kokku on 16 kahtlusalust, neist 11 on võetud vahi alla kahtlustatuna narkokuritegudes. Kahtlusalused on 35-50-aastased Eesti kodanikud, vahendab MTV.

Narkootikume levitati Soomes vahemikus 2020. aasta novembrist kuni 2021. aasta märtsini. Levitajate hulka kuulusid ka soomlased.

Grupeeringul oli plaanis veel narkoaineid tekkida, aga nende tegevus peatati juunikuus. Peamised tegijad võeti kinni eri riikides ja nende vara on konfiskeeritud 1,6 miljoni euro väärtuses.

Soome politsei on seoses juhtumiga konfiskeerinud ühe terve hoone Eestis. Lisaks konfiskeeris politsei sadu tuhandeid eurosid sularaha, krüptovaluutat, amfetamiini, tuhandeid Subutexi tablette ja tulirelvi.

Juhtumi eeluurimine on seotud USA föderaalpolitsei FBI uurimisega, mille kaudu saadi kätte kurjategijate andmevahetus. Kokku töötati läbi üle 100 000 sõnumi ja pildi.

Uurimise eesmärgiks oli välja selgitada salajase sõnumivahetuse tegelikud isikud ja nende asukohad. Juhtum antakse edasi süüdistuse esitamiseks järgmisel nädalal.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused