Erakorralised uudised
sipelgad

Sipelgatest lahti saamine nõuab aega ja kannatlikkust. Hakka tegutsema kohe, kui neid on veel vähe.

Sipelgad on tegelikult väga kasulikud putukad, sest nad hävitavad kahjureid, nende vastseid, nukke ja mune. Sipelgad segavad mulda, tolmeldavad taimi ja levitavad seemneid. Kui aeda tekib aga liiga palju sipelgaid, hakkab see meie elu tõsiselt segama. Väga levinud on mustad mullamurelased, kes tegutsevad peenardes ja kasvuhoones, teevad pesi mätastesse, kändudesse, väikeste tihedate okaspuude sisse, teeplaatide ja kivide alla, vundamendipragudesse, voodrilaudade ja seinapalkide vahele, tungivad majja ja mesitarudesse. Puumurelased on mullamurelastest suuremad, nemad pesitsevad laudvoodri all, palkseina vahel ja kõdunevates palkides. Värsketest palkidest sein meelitab kohale hobusipelgad, kes rajavad sinna toitumiskäike ja lagundavad puitu. Punakaspruunid rautsikud elavad mullas, nende pesad on 20–30 cm sügavusel. Aianurka, kuuseheki alla või mujale võivad pesa teha metsakuklased. Nemad on looduskaitse all ja nende pesa tuleb viia metsa. Troopikast pärit vaaraosipelgad on kollakas- või punakaspruunid. Meie jahedas kliimas nad aias ei tegutse, küll on nad aga saanud nuhtluseks soojades siseruumides.

Mahedaid tõrjevõtteid

Sipelgad peletab eemale ebameeldiv lõhn.

* Tee tubakapurust veega tõmmis, kasta sellega pesakohta ja liikumisradasid.

* Lehkava leotise saab ka soolikarohust, kartulivartest ja tomatilehtedest.

* Eriti vängelt lehkab nõgeseleotis. Taimede töötlemiseks tee lahjem lahus (1:10). Nõgesevesi tõrjub ka teisi taimekahjustajaid ning ühtlasi väetab taimi.

* Lisa tõrjelahustele rohelist seepi, et vedelik nakkuks paremini pindadega.

* Peletavalt mõjuvad purustatud seller, petersell ja küüslauk, samuti kaneelipulber ja Cayenne’i pipar.

* Tee kaitstava taime ümber ring keedusoolast, söögisoodast või kohvipurust.

 

Sipelgapulber, aerosool ja söödatoos

Kui sipelgaid on juba nii palju, et looduslike vahenditega neist enam kuidagi jagu ei saa, tuleb appi võtta keemia. Spetsiaalne sipelgapulber Detia on saadaval eri suurusega pakendites (80 g, 250 g, 1,7 kg). Vabalt võib kasutada ka Detia universaalset putukapulbrit. Pulbrist võib teha lahuse ja sellega sipelgarohkeid kohti kasta. Okaspuu keravormi seest uhu sipelgad minema veejoaga, seejärel puista puule sipelgapulbrit või tee sellega ring ümber puu. Pihustamiseks kasuta sipelga-aerosooli Biolit Plus, sama hästi mõjub ka universaalne putuka-aerosool Biolit Uni. Eluruumi lõhnavad tõrjevahendid ei sobi, seal kasuta söödatoose, mis sisaldavad surmavat mürkhõrgutis. Vaaraosipelgate jaoks on olemas spetsiaalsed söödatoosid

Horticom soovitab:

 

Sipelgapulber P0302Sipelgapulber80gSipelgapulber 17kg v4 SIPELGAPULBER DETIA 50 G, 250 G 1,7 KG Kiire ja tõhus vahend õuesipelgate (v. a. vaaraosipelgate) sihipäraseks tõrjeks hoonetes, teedel ja terrassidel. Pulbrit võib tänu selle koostisele kasutada säästlikult. Üledoseerimine ei suurenda tema toimet.
Aerosool Biolit sipelgad P0312 SIPELGA AEROSOOL BIOLIT PLUS 400 ML Väga efektiivne pikaajalise mõjuga (kuni 8 nädalat) toode sipelgate ja teiste roomavate putukate hävitamiseks koduses majapidamises.
Aerosool Biolit universaalne P0283 UNIVERSAALNE AROSOOL BIOLIT UNI 400 ML Universaalne vahend nii lendavate (sääsed, kärbsed, herilased, koid) kui ka roomavate (prussakad, sipelgad, lutikad, kirbud) putukate tõrjeks.
Sipelgasoodatoos

 

SIPELGA SÖÖDATOOS DETIA  Kõrge atraktiivsusega peibutussööt mustade sipelgate hävitamiseks siseruumides, rõdul ja terassil.
47431530111224743153011115  4742375000570 Horticom sipelgapulbrid 200g, 600g, 1,7kg

Sipelgapulber Horticom on täpne, kiire ja põhjalik. Sipelgapulber on kastmis- ja puistematerjal sipelgate sihipäraseks tõrjeks hoonetes, teedel ja terrassidel. Sipelgapulbrile on lisatud rohkem suhkrut, mis muudab selle sipelgatele väga atraktiivseks. Kontaktmürk kahjustab sipelgate närvisüsteemi, tänu millele saavutate kiirelt soovitud tulemuse.

Vaata ka:

kiirabi

Purjus jalgrattaga sõitnud mees põhjustas liiklusõnnetuse.

Liiklusõnnetused 20.05.2024 kella 08.29 paiku toimus liiklusõnnetus Rakveres Tartu ja Metsaveere tn ristmikul, kus jalgrattaga

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

21.05.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Toimus palju liiklusõnnetusi, kus vigastada sai 13 inimest

Eile toimus 20.05.24 13 liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 7 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 20.05.2024