Sina oled enda elu kõige olulisem inimene. Su peamine eesmärk on elada kõige õnnelikumat elu- sellist, milles oleks võimalikult vähe stressi ja pinget.
Stressi maandamiseks on väga palju erinevaid võimalusi. Üks neist on siiski kõige olulisem- stressi vähendamine sisemise rahulolu suurenedes.
Mida rohkem rahul me oleme iseendaga ja oma eluga, seda õnnelikumad me nimelt oleme ja seda vähem stressi ja pinget meie elus on.
Üks võimalus taolise sisemise rahu kujundamiseks on iseendaga kvaliteetaja veetmine.
Mida tähendab kvaliteetaja veetmine iseendaga?
Mida ma selle all mõtlen? Mida see täpselt tähendab? Kas meie igapäevased tegevused nagu töökohustuste täitmine, söögi valmistamine ja teleka vaatamine polegi siis iseendaga kvaliteetaja veetmine? Vastus on EI!
Neid tegevusi tehes võime me küll olla rahulikud ja isegi lõõgastunud, kuid meie energia läheb millelegi välisele, mitte meile endale. Need tegevused küll rahustavad meid, kuid ei pane meid vaatama sügavale enda sisemusse, leidma vastuseid küsimustele, mis meid piinavad või leidma sisemist rahu. Need tegevused võtavad salaja meie energiat, kuid ei anna seda meile juurde.
Selleks, et olla õnnelik ja leida sisemine tasakaal, peame tegema igapäevaselt midagi, mis annaks meile energiat juurde ja tekitaks meis tõelise rahulolu tunde.
Selle all pean silmas näiteks:
massaažis käimist- kasvõi kord kuus
istumist üksinda vaikses looduskaunis kohas ja lihtsalt rahunemist ning aja maha võtmist
hea raamatu lugemist koos tassi sooja teega
pika aroomivanni võtmist ja iluprotseduuride tegemist
vaikselt kaminatule järgimist ja mõtlemist
mediteerimist jne.
Need tegevused aitavad Sul üleliigsest pingest vabaneda ja end uue positiivse energiaga laadida. Need tegevused vaigistavad sõda Sinus sees. Mis sõda? Kus?
Mis on sõda Sinu sees?
Meie sees käib päevast- päeva justkui sõda. Meie peas keerlevad küsimused, et miks mul peab niipalju töökohustusi olema? Miks ma ei võiks 10 kg vähem kaaluda? Kas ma tulen selle rahaga kuu lõpuni toime? Miks mul ei ole ideaalne partner?
Mured ei saa kunagi otsa. Kogu selle muretsemise juures ei jää meil aega, et rahulikult hingata ja hinnata kõike head, mis meie elus kõige halva kõrval samuti olemas on. Taoline muretsemine teeb meid sisemiselt rahutuks. Meie hinges on sõda, kuid võiks ja peaks olema alati rahu.
Rahutus ja rahulolematus tekitavad stressi ja söövad Sinu hinge. Su sisemine tasakaal pole enam paigas.
Sõda Sinu sees lõppeb, kui Sa oled teadlikult valmis kujundama endale rahulikuma elu ja leidma tegevusi, mis aitavad Sul sisemist rahu saavutada. Näiteks nagu minu enne nimetatud tegevused. Lisaks on veel üht-teist, mis aitab saavutada sisemist tasakalu.
Kuidas täpselt leida kvaliteetaega iseenda jaoks, suurendada sisemist rahulolu ja vähendada stressi oma elus?
Hinga igal hommikul kolm korda sügavalt ja aegalselt sisse ja välja ning teadvusta endale, et ees seisab suurepärane päev. See aitab Sul rahuneda ja tõenäoliselt kujundada endale ka palju ilusam päev.
Kirjuta oma peeglile või külmikule, et Sa oled iseendaga rahul just sellisena nagu Sa oled ja, et iga päev on eelmisest päevast parem. Selline lause tekitab Sinus heaolu tunde ja rahustab Sind.
Meenuta endale regulaarselt kõiki häid asju, mis Su elus olemas on. Teadvusta endale, et elus ei ole head ilma halvata ja et halb ei pruugi ilmtingimata olla nii halb, kui me arvame. Igas negatiivses asjas on midagi positiivset- kui väga lähedalt uurida. Taoline mõtlemine on rahustav.
Loe raamatuid ja blogisid, mis sisendavad Sulle positiivseid sõnumeid ja pakuvad Sulle hallis argipäevas natuke kosutust ning toidavad Su hinge. Häid raamatuid ja blogisid on palju, leia endale sobivad.
Leia iga päev 10 minutit, et olla vaid iseendaga. Mõtle oma elu üle, selgita välja, mida saaksid teha paremini, lihtsalt võta aeg maha. Võimalusel tee seda väga rahustavas keskkonnas- kas looduses, voodis lebades, saunas olles jne. Kui Sa arvad, et Sa ei vaja seda, siis Sa eksid. Meid ümbritseb koguaeg erinev lärm, me vajame aega, et olla vaikuses ja kuulda iseenda sügavaid mõtteid.
Analüüsi end ja selgita välja, milline tegevus rahustab Sind. Leia aega, et teha seda tegevust regulaarselt- vähemalt paar korda nädalas. Käi trennis, maali, tegele oma hobiga, mine massaaži vms. See tegevus ei nõua tingimata üksinda olemist.
Lülita telekas, arvuti ja raadio õhtul 5 minutit varem välja ja heida voodile. Mõtle möödunud päevast ja selle päeva kordaminekutest. Kui leiad, et Sa polnud piisavalt hea, analüüsi, mida saad järgmisel päeval teha paremini. Ära süüdista end, vaid tea, et Sa saad alati olla parem, kui Sa seda soovid. Muuda ebaõnnetumised õnnetumiseks vajalikeks õppetundideks.
Sisemise rahu leidmiseks, taastamiseks või suurendamiseks soovitab vaadata Louise Hay filmi: „Sa oled oma elu tervendaja“. See film paneb Sind mõistma, mis elus on tegelikult oluline, milliseid valesid mõtteid Sa iga päev võid mõelda ja kui lihtne on tegelikult olla palju õnnelikum.